Stany: Prawie 100 tys. dolarów kary za zakłócenie lotu

1 września 2017 10:00
Mężczyzna, który zakłócił lot Hawaiian Airlines z Honolulu do Nowego Jorku i spowodował jego zawrócenie na lotnisko, musi zapłacić 97,8 tys. dolarów, czyli ok. 350 tys. zł, odszkodowania.
Reklama
Mieszkaniec New Jersey, James August został uznany przez sąd federalny winnym zakłócenia przebiegu lotu, którego był pasażerem w listopadzie 2016 r. Został zobligowany do wypłaty rekompensaty na rzecz linii Hawaiian Airlines.

August podczas feralnego lotu był pod wpływem alkoholu i groził swojej dziewczynie, dzieciom, innym pasażerom oraz naruszył nietykalność cielesną załogi. Zeznał on, iż nie pamięta zajścia, jednak nie kwestionuje zeznań świadków. Zaraz po przymusowym lądowaniu w Honolulu został aresztowany.

Wysokość odszkodowania ma pokryć koszty, jakie linia lotnicza poniosła w wyniku incydentu, tj. koszty zrzuconego paliwa, obsługi, opłat lotniskowych, załogi i kateringu. Kara finansowa nie obejmuje 46,9 tys. dolarów kosztów, jakie linia Hawaiian Airlines poniosła w wyniku wydania voucherów na posiłki dla pasażerów tego lotu oraz osób, które miały polecieć na Hawaje lotem powrotnym.Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy