×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Stany: Prawie 100 tys. dolarów kary za zakłócenie lotu


Mężczyzna, który zakłócił lot Hawaiian Airlines z Honolulu do Nowego Jorku i spowodował jego zawrócenie na lotnisko, musi zapłacić 97,8 tys. dolarów, czyli ok. 350 tys. zł, odszkodowania.


Mieszkaniec New Jersey, James August został uznany przez sąd federalny winnym zakłócenia przebiegu lotu, którego był pasażerem w listopadzie 2016 r. Został zobligowany do wypłaty rekompensaty na rzecz linii Hawaiian Airlines. 

August podczas feralnego lotu był pod wpływem alkoholu i groził swojej dziewczynie, dzieciom, innym pasażerom oraz naruszył nietykalność cielesną załogi. Zeznał on, iż nie pamięta zajścia, jednak nie kwestionuje zeznań świadków. Zaraz po przymusowym lądowaniu w Honolulu został aresztowany.

Wysokość odszkodowania ma pokryć koszty, jakie linia lotnicza poniosła w wyniku incydentu, tj. koszty zrzuconego paliwa, obsługi, opłat lotniskowych, załogi i kateringu. Kara finansowa nie obejmuje 46,9 tys. dolarów kosztów, jakie linia Hawaiian Airlines poniosła w wyniku wydania voucherów na posiłki dla pasażerów tego lotu oraz osób, które miały polecieć na Hawaje lotem powrotnym.


gość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie