×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American poleci do Budapesztu i Pragi


Linie American Airlines od 4 maja 2018 r. polecą do Pragi i Budapesztu z Filadelfii. W przypadku stolicy Węgier przewoźnik rozpocznie loty w tym samym czasie co LOT, który poleci stamtąd do Chicago i Nowego Jorku-JFK.


Obydwie trasy będą obsługiwane codziennie samolotami boeing 767-300ER mieszczącymi do 209 pasażerów, w tym 18 w klasie biznes (w konfiguracji 1-2-1 z bezpośrednim dostępem z każdego fotela do przejścia) oraz 21 w klasie Extra, czyli klasie ekonomicznej z większym odstępem między rzędami. 

Starty z Filadelfii zaplanowano na godzinę 18:25 i 18:30 odpowiednio w locie do Budapesztu i Pragi, a lądowanie - o 9:35 i 9:05. Starty z kierunku powrotnym będą odbywały się o 11:35 i 11:30, a lądowanie w Filadelfii - o 16:00 i 15:10.

Połączenia na razie zaplanowano jako sezonowe - ostatnie rejsy zostaną wykonane 27 października 2018 r. 
Filadelfia to piąta co do wielkości baza American Airlines, ale największa na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Na początku maja LOT uruchomi połączenia z Budapesztu do Nowego Jorku-JFK i Chicago. Będzie latał do nich odpowiednio cztery i dwa razy w tygodniu. Polski przewoźnik kieruje swoją ofertę głównie do pasażerów podróżujących bezpośrednio na tych trasach. W JFK ma ograniczone możliwości oferowania przesiadek z uwagi na to, że z lotniska tego nie korzysta United, partner LOT-u w ramach Star Alliance (polska linia ma jednak umowę code-share z bazującym w JFK JetBlue). 


Tymczasem American Airlines będzie zapewne woził podróżnych przede wszystkim przez Filadelfię do i z innych miast w Stanach, choć sama aglomeracja Filadelfii, w której mieszka ponad 7 mln osób, to także ważny ośrodek gospodarczy oraz miejsce zamieszkania wielu osób pochodzenia środkowoeuropejskiego.

LOT będzie latał z Budapesztu boeingami 787-8 Dreamliner z 252 miejscami na pokładzie, w tym 21 w klasie premium, której American nie oferuje. 

American Airlines latał do Budapesztu z Nowego Jorku-JFK w 2011 r. Połączenie zostało zlikwidowane krótko przed bankructwem Maleva, który należał do tego samego sojuszu oneworld. Od tego czasu stolica Węgier nie miała połączenia ze Stanami Zjednoczonymi. 

Praga ma obecnie tylko jedno połączenie ze Stanami Zjednoczonymi - w sezonie letnim codziennie do Nowego Jorku-JFK lata Delta Air Lines, należąca do sojuszu SkyTeam, podobnie jak Czech Airlines. Przewoźnik wykorzystuje większe samoloty boeing 767-400. 

American Airlines równocześnie poinformowały o uruchomieniu połączenia z Chicago-O'Hare do Wenecji, które będzie obsługiwane codziennie boeingami 787-8 Dreamliner. 

fot. AeroIcarus (Flickr.com/CC)

#KOREKTA: poprawiona informacja o klasie Extra#gość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie