×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Krótszy czas na odprawę online


Osoby, które zarezerwowały bilety w linii Wizz Air po 15 sierpnia br., będą mogły odprawić się za darmo w internecie dopiero na dwie doby przed wylotem. Dotąd limit ten wynosił 30 dni. W ten sposób linia zachęca do wykupywania usług dodatkowych. Od nowej reguły są dwa wyjątki. Pierwszy dotyczy tych podróżnych, którzy dokonali także zakupu miejsca na pokładzie - wtedy czas darmowej odprawy pozostaje niezmieniony i nadal wynosi 30 dni. Drugi dotyczy pasażerów, którzy dokonali zakupu biletów w obie strony, ale nie rezerwowali fotela w samolocie. Osoby takie będą mogły się odprawić na lot powrotny w takim samym czasie, co na pierwszy odcinek, pod warunkiem, że obydwa loty dzieli mniej niż 15 dni.

Warto podkreślić, że dla wszystkich rezerwacji dokonanych przed 15 sierpnia br. obowiązują stare zasady odprawy on-line.

Zmiany mogą być szczególnie uciążliwe dla osób składających samodzielnie dłuższą podróż z pojedynczych biletów. Za granicą mogą one mieć utrudniony dostęp do internetu i drukarki, a tym samym większe problemy z dokonaniem odprawy na kolejne rejsy. Jednak warto pamiętać, że w Wizz Airze można dokonać odprawy przez aplikację mobilną, a wtedy nie ma potrzeby drukowania karty pokładowej. 


Wizz Air ogłosił także, że od dzisiaj (tj. 16.08) wprowadza usługę "Fare Lock". Pozwala ona na zablokowanie ceny biletu na 48 godzin zgodnie z odpowiednim pakietem. Jej cena wynosi 13 zł za osobę. Co ważne, jest ona dostępne dla loty na minimum siedem dni przed planowaną datą wylotu lub pierwszego odcinka (w przypadku lotów w obie strony).

Aby skorzystać z "Fare Lock", rezerwacji należy dokonać przez stronę linii. Można ją wykorzystać zarówno na bilety w jedną jak i w obie strony, dla jednego i kilku pasażerów. Trzeba przy tym pamiętać, że wybrane loty, dane i liczba podróżnych nie mogą być zmienione po opłaceniu usługi. Aby dokończyć rezerwację, trzeba w ciągu 48 godzin dokonać wpłaty pełnej kwoty w zakładce "Moje Rezerwacje". Jeśli nie zrobimy tego we wskazanym czasie, nastąpi automatyczne jej skasowanie.

- Nowa usługa jest dowodem na ciągłe zaangażowanie Wizz Air w szukanie innowacyjnych rozwiązań w celu podniesienia jakości podróży. "Fare Lock" jest doskonałym narzędziem, aby ułatwić i uprzyjemnić przebieg procesu rezerwacji. Po niedawnym ogłoszeniu zmian dotyczących bezpłatnego bagażu podręcznego, zamierzamy nadal skupiać się na wprowadzaniu zmian, które pozwolą jeszcze bardziej zaspokajać potrzeby naszych pasażerów - powiedział George Michalopoulos, członek zarządu ds. operacyjnych w Wizz Air.

fot. Piotr Bożykgość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie