Wizz Air: Krótszy czas na odprawę online

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
16 sierpnia 2017 13:38
5 komentarzy
Osoby, które zarezerwowały bilety w linii Wizz Air po 15 sierpnia br., będą mogły odprawić się za darmo w internecie dopiero na dwie doby przed wylotem. Dotąd limit ten wynosił 30 dni. W ten sposób linia zachęca do wykupywania usług dodatkowych. 
Reklama

Od nowej reguły są dwa wyjątki. Pierwszy dotyczy tych podróżnych, którzy dokonali także zakupu miejsca na pokładzie - wtedy czas darmowej odprawy pozostaje niezmieniony i nadal wynosi 30 dni. Drugi dotyczy pasażerów, którzy dokonali zakupu biletów w obie strony, ale nie rezerwowali fotela w samolocie. Osoby takie będą mogły się odprawić na lot powrotny w takim samym czasie, co na pierwszy odcinek, pod warunkiem, że obydwa loty dzieli mniej niż 15 dni.

Warto podkreślić, że dla wszystkich rezerwacji dokonanych przed 15 sierpnia br. obowiązują stare zasady odprawy on-line.

Zmiany mogą być szczególnie uciążliwe dla osób składających samodzielnie dłuższą podróż z pojedynczych biletów. Za granicą mogą one mieć utrudniony dostęp do internetu i drukarki, a tym samym większe problemy z dokonaniem odprawy na kolejne rejsy. Jednak warto pamiętać, że w Wizz Airze można dokonać odprawy przez aplikację mobilną, a wtedy nie ma potrzeby drukowania karty pokładowej.


Wizz Air ogłosił także, że od dzisiaj (tj. 16.08) wprowadza usługę "Fare Lock". Pozwala ona na zablokowanie ceny biletu na 48 godzin zgodnie z odpowiednim pakietem. Jej cena wynosi 13 zł za osobę. Co ważne, jest ona dostępne dla loty na minimum siedem dni przed planowaną datą wylotu lub pierwszego odcinka (w przypadku lotów w obie strony).

Aby skorzystać z "Fare Lock", rezerwacji należy dokonać przez stronę linii. Można ją wykorzystać zarówno na bilety w jedną jak i w obie strony, dla jednego i kilku pasażerów. Trzeba przy tym pamiętać, że wybrane loty, dane i liczba podróżnych nie mogą być zmienione po opłaceniu usługi. Aby dokończyć rezerwację, trzeba w ciągu 48 godzin dokonać wpłaty pełnej kwoty w zakładce "Moje Rezerwacje". Jeśli nie zrobimy tego we wskazanym czasie, nastąpi automatyczne jej skasowanie.

- Nowa usługa jest dowodem na ciągłe zaangażowanie Wizz Air w szukanie innowacyjnych rozwiązań w celu podniesienia jakości podróży. "Fare Lock" jest doskonałym narzędziem, aby ułatwić i uprzyjemnić przebieg procesu rezerwacji. Po niedawnym ogłoszeniu zmian dotyczących bezpłatnego bagażu podręcznego, zamierzamy nadal skupiać się na wprowadzaniu zmian, które pozwolą jeszcze bardziej zaspokajać potrzeby naszych pasażerów - powiedział George Michalopoulos, członek zarządu ds. operacyjnych w Wizz Air.

fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_1b7b1 2017-08-19 14:11   
gość_1b7b1 - Profil gość_1b7b1
gość_49f2c: jeśli nie wiesz o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jeśli ktoś zapomni o odprawie na czas, to skasują go jak za zboże na lotnisku, o to chodzi. Wszystkie linie działają dla zysków, różnica polega na tym, ze tradycyjne myślą także o wygodzie pasażerów i traktują ich jak gości na pokładzie, dzięki którym żyją, natomiast dla LCC pasażer to bydło rzeźne, dla którego nie ma litości, trzeba wyciskać jak najwiecej i traktować jak worek kartofli. Kiedyś dawało się to usprawiedliwiać kosztami, ale obecnie juz nieco mniej, skoro bilety na LCC potrafią niejednokrotnie kosztować znacznie wiecej niż w liniach tradycyjnych
gość_49f2c 2017-08-19 08:17   
gość_49f2c - Profil gość_49f2c
Nie bardzo rozumiem, dlaczego przewoźnicy tradycyjni najczęściej pozwalają na odprawę na krótko przed odlotem (np. LH) a niskokosztowi (do niedawna) pozwalali na odprawę na 30 dni przed odlotem - co jest oczywiście znacznie wygodniejsze. Domyślam się, że nie chodzi od wygodę pasażera ale nie bardzo wiem o co. Czy ktoś z forumowiczów mógłby to (na poważnie) wyjaśnić?
gość_fa671 2017-08-17 07:01   
gość_fa671 - Profil gość_fa671
Kupiłem bilety przed 15.08 i w aplikacji Wizzair nie mogę się odprawić wcześniej niż na 48 godzin przed odlotem. To błąd czy celowe działanie? Moglibyście w pasażer.com to sprawdzić?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama