×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pasażer wyskoczył z kołującego samolotu


Amerykański nastolatek otworzył drzwi awaryjne samolotu linii Copa Airlines krótko po lądowaniu w San Francisco, gdy maszyna była jeszcze w ruchu na pasie startowym.Według relacji świadków, 17-letni pasażer zachowywał się nietypowo podczas całego lotu z Panamy, a załoga pokładowa linii Copa Airlines była zmuszona uspokajać go kilkunastokrotnie. Był on nerwowy, spanikowany i krzyczał, że strasznie się boi.

Bezpośrednio po lądowaniu, gdy samolot poruszał się jeszcze ze znaczną prędkością, młody mężczyzna otworzył drzwi awaryjne, po czym wskoczył na skrzydło i stamtąd na pas startowy. Całe zdarzenie zaszło na tyle szybko, iż inni pasażerowi nie byli w stanie zareagować.


Nastolatek w wyniku zdarzenia nie doznał poważnych obrażeń. Po kilku minutach od incydentu został on zatrzymany przez pracowników lotniska, a następnie aresztowany przez policję. 

Jak niedawno tłumaczyliśmy, w trakcie lotu praktycznie nie da się otworzyć drzwi samolotu z uwagi na dużą różnicę ciśnień, która dociska drzwi do kadłuba. Jednak po wylądowaniu prawa fizyki działają w drugą stronę - przez kilka minut ciśnienie wewnątrz kabiny jest niższe niż na zewnątrz, przez co otwarcie drzwi jest nawet łatwiejsze.

fot. Dominik Sipinskigość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie