Pasażer wyskoczył z kołującego samolotu

4 sierpnia 2017 09:00
1 komentarz
Amerykański nastolatek otworzył drzwi awaryjne samolotu linii Copa Airlines krótko po lądowaniu w San Francisco, gdy maszyna była jeszcze w ruchu na pasie startowym.
Reklama
Według relacji świadków, 17-letni pasażer zachowywał się nietypowo podczas całego lotu z Panamy, a załoga pokładowa linii Copa Airlines była zmuszona uspokajać go kilkunastokrotnie. Był on nerwowy, spanikowany i krzyczał, że strasznie się boi.

Bezpośrednio po lądowaniu, gdy samolot poruszał się jeszcze ze znaczną prędkością, młody mężczyzna otworzył drzwi awaryjne, po czym wskoczył na skrzydło i stamtąd na pas startowy. Całe zdarzenie zaszło na tyle szybko, iż inni pasażerowi nie byli w stanie zareagować.


Nastolatek w wyniku zdarzenia nie doznał poważnych obrażeń. Po kilku minutach od incydentu został on zatrzymany przez pracowników lotniska, a następnie aresztowany przez policję.

Jak niedawno tłumaczyliśmy, w trakcie lotu praktycznie nie da się otworzyć drzwi samolotu z uwagi na dużą różnicę ciśnień, która dociska drzwi do kadłuba. Jednak po wylądowaniu prawa fizyki działają w drugą stronę - przez kilka minut ciśnienie wewnątrz kabiny jest niższe niż na zewnątrz, przez co otwarcie drzwi jest nawet łatwiejsze.

fot. Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

gość_89b60 2017-08-04 11:29   
gość_89b60 - Profil gość_89b60
Kiedyś p.com był pierwszym źródłem informacji. Dzisiaj pojawiają się odgrzewane informacje. Jak na przykład ta, komentowana, którą w innych serwisach, łącznie z Onetem i WP, czytałem już kilka razy, kilka dni temu...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy