Setny airbus A350 trafił do China Airlines

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
27 lipca 2017 11:00
30 miesięcy po dostarczeniu pierwszego airbusa A350 w grudniu 2014 r., producent z Tuluzy przekazał 100 maszynę tego typu. Najnowszy airbus A350-900 trafił do tajwańskiego przewoźnika China Airlines.
Reklama

- Dostawa setnego airbusa A350 XWB przypada w momencie, kiedy najbardziej w naszej historii samolotów szerokokadłubowych zwiększamy tempo produkcji, aby zrealizować cel 10 maszyn miesięcznie pod koniec 2018 r. Jesteśmy szczególnie dumni mogąc dostarczyć dzisiaj samolot do naszego wieloletniego klienta, China Airlines. A350 ustala nowe standardy dalekodystansowych podróży lotniczych pod względem wydajności i komfortu, stąd też to idealny samolot dla China Airlines do rozszerzania siatki połączeń dalekodystansowych - powiedział Fabrice Bregier, dyrektor do spraw operacyjnych Airbusa i prezydent Airbus Commercial Aircraft.

- Ten niesamowity nowy samolot nie tylko spełnił, ale także przewyższył nasze oczekiwania na każdym poziomie. To dotyczy efektywności operacyjnej, konsumpcji paliwa i standardu komfortu lotu, jaki oferuje naszym pasażerom. A350 XWB jest jednym z kluczowych nabytków w naszej flocie i będzie podstawą rozwoju naszej siatki dalekodystansowej - powiedział Nuan-shuan Ho, prezes China Airlines.


Airbusy A350 we flocie przewoźnika wykorzystywane są w tej chwili głównie do obsługi lotów z Tajpej do Europy, zastępując boeingi 747-400 oraz airbusy A330 wykorzystywane wcześniej na tych trasach, co w przypadku niektórych połączeń, na przykład do Rzymu, pozwoliło zastąpienie lotów z międzylądowaniem lotami non-stop. China Airlines liczy także na to, że będzie w stanie otworzyć połączenia do kolejnych miejsc w Europie, na przykład do Paryża.

Do tej pory airbusy A350 trafiły do 14 linii lotniczych na świecie i jak zapewnia producent, wykonują operacje z 99 proc. wskaźnikiem niezawodności.

- To są niesamowite wyniki statystyczne dla wczesnego etapu tego programu - powiedział Bregier.

Airbus zebrał łącznie 847 zamówień na modele z rodziny A350 od 45 klientów na świecie.


fot. Airbus
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama