Lufthansa: Ekspresowy boarding na kluczowych trasach krajowych

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
14 lipca 2017 07:00

Lufthansa uruchomiła na lotnisku w Monachium usługę SmartDepart, która znacząco ułatwia kontrolę bezpieczeństwa i boarding pasażerom lecącym do Berlina, Dusseldorfu, Frankfurtu i Hamburga. 

Reklama

Usługa SmartDepart jest darmowa dla wszystkich pasażerów lecących Lufthansą między Monachium a czterema najważniejszymi miastami w Niemczech w godzinach od 6 do 8:30 i od 16 do 18:30.

Podróżni mogą skorzystać z wydzielonej linii kontroli bezpieczeństwa, choć mogą mieć z sobą tylko jedną sztukę bagażu podręcznego, wliczając niewielkie przedmioty takie jak torba na laptopa lub torebka. Normalnie Lufthansa pozwala pasażerom na podróż z dużym bagażem podręcznym oraz dodatkowo niewielkim przedmiotem osobistym.

Dodatkowo samoloty do tych miast będą zatrzymywały się przy bramkach położonych w centralnej części terminala, aby maksymalnie skrócić czas podróży dla pasażerów. Dzięki temu pasażerowie będą mogli przybyć na lotnisko zaledwie 20 minut przed odlotem.

Na razie usługa SmartDepart będzie testowana w Monachium do 31 października. Jeśli spełni oczekiwania, Lufthansa zamierza rozszerzyć ją na inne lotniska.

fot. Lufthansa

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama