×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Transat wyleasinguje od AerCap 10 A321neo


Kanadyjska linia Air Transat poinformowała, że wyleasinguje od firmy AerCap 10 airbusów A321neo w wersji o wydłużonym zasięgu. Pierwsze dostawy przewidziano na wiosnę 2019 r.Zamówione airbusy A321neo w wersji z wydłużonym zasięgiem (7 400 km) będą mogły latać na trasach transatlantyckich i zabiorą na pokład do 200 pasażerów w dwóch klasach. Ponadto samoloty te zostaną wyposażone w system indywidualnej rozrywki pokładowej.

- Airbus A321neo w wersji LR idealnie wpisuje się w naszą strategię i doskonale uzupełni naszą flotę. To samolot, który wydaje się znakomitym następcą dla naszych airbusów A310 - powiedział Jean-Marc Eustache, dyrektor generalny i prezes Air Transat.

- Cieszymy się mogąc rozwijać dalej naszą współpracę z Air Transat. A321neo LR znacząco poprawi sytuację we flocie tego przewoźnika, ponieważ jest to najbardziej wydajny samolot wąskokadłubowy na świecie, oferujący przy tym wyjątkowy komfort dla pasażerów - dodał Aengus Kelly, dyrektor generalny AerCap.

Leasing maszyn ma trwać 12 lat i pozwoli zastąpić dziewięć airbusów A310, które latają wciąż w służbie Air Transat. Średnia wieku tych maszyn wynosi 27 lat.

Air Transat to największy kanadyjski przewoźnik skupiający się na trasach wakacyjnych. Oferuje loty do 60 miast w 26 krajach, a jego flota składa się łącznie z 31 samolotów.gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie