Air Transat poleci do Splitu

1 października 2018 09:00
Air Transat uruchomi w przyszłym sezonie letnim loty z Toronto do Splitu. Tym samym będzie to pierwsze bezpośrednie połączenie z drugiego co do wielkości miasta Chorwacji za Atlantyk.
Reklama
Informację o nowym połączeniu potwierdziły kanadyjskie linie, nie podając jednocześnie żadnych danych dotyczących rozkładu lotów. Portal EX-YU Aviation, powołując się na Chorwacką Izbę Handlową, poinformował, że połączenie będzie wykonywane raz w tygodniu, w okresie od 20 czerwca do 12 września przyszłego roku.

Największe miasto Dalmacji będzie drugim miastem w kraju, do którego loty zaoferuje niskokosztowy przewoźnik. Aktualnie samoloty Air Transat można zobaczyć jedynie w stolicy kraju, w Zagrzebiu, dokąd operują one sezonowo z Toronto.


Według doniesień bałkańskiego portalu lotniczego, oferta Air Transat na lotach do Zagrzebia przegrywa z ofertą konkurencyjnego Air Canada Rouge, którego przewagą, są m.in. podpisane z chorwackim przewoźnikiem, Croatia Airlines, umowy code-share.

Air Transat nie zamierza poprzestawać na samym Splicie i zamierza dalej rozwijać połączenia do Chorwacji. Kolejnym atrakcyjnym celem dla linii pozostaje Dubrownik, który do swojej siatki włączyły American Airlines.

Zwiększona liczba lotów między Kanadą i Chorwacją, to efekt rosnącej popularności bałkańskiego kraju. Według danych chorwackich organizacji turystycznych, w ubiegłym roku państwo ze stolicą w Zagrzebiu odwiedziło prawie 140 tys. kanadyjskich turystów, co stanowiło wzrost o ponad 24 proc. w stosunku do roku 2016.

fot. Air Transat

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy