×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Transat poleci do Splitu


Air Transat uruchomi w przyszłym sezonie letnim loty z Toronto do Splitu. Tym samym będzie to pierwsze bezpośrednie połączenie z drugiego co do wielkości miasta Chorwacji za Atlantyk.


Informację o nowym połączeniu potwierdziły  kanadyjskie linie, nie podając jednocześnie żadnych danych dotyczących rozkładu lotów. Portal EX-YU Aviation, powołując się na Chorwacką Izbę Handlową, poinformował, że połączenie będzie wykonywane raz w tygodniu, w okresie od 20 czerwca do 12 września przyszłego roku.

Największe miasto Dalmacji będzie drugim miastem w kraju, do którego loty zaoferuje niskokosztowy przewoźnik. Aktualnie samoloty Air Transat można zobaczyć jedynie w stolicy kraju, w Zagrzebiu, dokąd operują one sezonowo z Toronto.


Według doniesień bałkańskiego portalu lotniczego, oferta Air Transat na lotach do Zagrzebia przegrywa z ofertą konkurencyjnego Air Canada Rouge, którego przewagą, są m.in. podpisane z chorwackim przewoźnikiem, Croatia Airlines, umowy code-share.

Air Transat nie zamierza poprzestawać na samym Splicie i zamierza dalej rozwijać połączenia do Chorwacji. Kolejnym atrakcyjnym celem dla linii pozostaje Dubrownik, który do swojej siatki włączyły American Airlines

Zwiększona liczba lotów między Kanadą i Chorwacją, to efekt rosnącej popularności bałkańskiego kraju. Według danych chorwackich organizacji turystycznych, w ubiegłym roku państwo ze stolicą w Zagrzebiu odwiedziło prawie 140 tys. kanadyjskich turystów, co stanowiło wzrost o ponad 24 proc. w stosunku do roku 2016.

fot. Air Transatgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie