Aeroflot wyprzedził Lufthansę na trasach do Azji

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
03 lipca 2017 08:30
Rosyjskie linie Aerofłot zostały największym przewoźnikiem pod względem liczby miejsc na trasach dalekodystansowych pomiędzy Europą i Azją oferowanych latem 2017 r.
Reklama

Oferowanie Aeroflotu na trasach pomiędzy Europą i Azją o długości przekraczającej 4 tys. km wzrosło o 12 proc. w porównaniu z ubiegłym latem. Tym samym rosyjski przewoźnik narodowy wyprzedził dotychczasowego lidera na tych trasach, linie lotnicze Lufthansa.

- Zwiększanie oferowania na trasach tranzytowych pomiędzy Europą i Azją jest jednym z naszych najwyższych priorytetów, i dane te jasno ilustrują sukces naszych starań. Jest to szczególnie znaczące, gdyż zajęliśmy pierwszą pozycję w otwartym i bardzo konkurencyjnym segmencie rynku. Grupa Aeroflot ma doskonałą pozycję na trasach tranzytowych pomiędzy Europą i Azją i planujemy w pełni wykorzystać ten potencjał - powiedział Witalij Saweliew, prezes linii Aeroflot.

Aerofłot obsługuje 52 międzynarodowe kierunki w Europie i 13 międzynarodowe kierunki w Azji, w tym loty do czterech chińskich miast: Pekinu, Szanghaju, Hongkongu i Guangzhou (Kantonu).

W tym roku oferowanie na wszystkich połączeniach dalekodystansowych pomiędzy Europą i Azją wzrośnie o 6 proc.


fot. Boeing
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama