×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Phoenix było zbyt gorące, by latać


Linie American Airlines odwołały 20 czerwca 50 lotów z i do Phoenix w amerykańskim stanie Arizona, bo... było tam zbyt gorąco. Bombardiery CRJ200 tej linii nie mogą bowiem operować, gdy temperatura przekracza 47,8 stopni Celsjusza.


W ciągu dnia odwołane zostały 22 wyloty z Phoenix do 17 miejscowości (w tym m.in. do Los Angeles, Flagstaff, Albuquerque, Austin i Mazatlan w Meksyku) oraz 21 przylotów z 16 kierunków (także z Los Angeles, Flagstaff czy z San Antonio). Ponadto odwołanych zostało siedem lokalnych rejsów do Tucson w Arizonie. 

Wszystkie te połączenia miały być obsługiwane przez bombardiery CRJ200 pod marką American Eagle. 

Samoloty te są jednak certyfikowane wyłącznie do temperatury 35 stopni Celsjusza w tzw. standardzie ISA (International Standard Atmosphere), czyli po przeliczeniu na temperaturę na poziomie morza. Ponieważ Phoenix leży na wysokości ok. 350 m n.p.m., to 35 stopni ISA oznacza 47,8 stopnia Celsjusza na tym lotnisku. Tymczasem we wtorek w Phoenix temperatury sięgały 50 stopni i przez kilka godzin przekraczały limit operacyjny bombardierów. gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie