Garuda na razie nie przyleci do Polski

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
16 czerwca 2017 09:07
4 komentarze
Linie Garuda Indonesia w I kwartale tego roku straciły 99,1 mln dolarów. Władze przewoźnika zapewniają, że spółce nie grozi bankructwo, jednak niezbędna będzie optymalizacja siatki połączeń. Zapewne oznacza to, że nie będzie lotów do Polski.
Reklama

Indonezyjski przewoźnik miał od października uruchomić bezpośrednie połączenie z Warszawy do Dżakarty. Tak przynajmniej wynikało z publikowanych przez linię reklam, bo oficjalnie trasy nigdy nie ogłoszono. Teraz w rozmowie z Pasazer.com przewoźnik nie potwierdza informacji o inauguracji trasy z Warszawy.

- W tej chwili trasa nie jest dostępna. Zachęcamy do śledzenia informacji na naszych kontach na mediach społecznościowych w celu uzyskania najnowszych informacji. Mamy nadzieję, że nowe trasy będą dostępne w niedalekiej przyszłości - poinformowali nas pracownicy Garuda Indonesia.

Wszystko wskazuje na to, że plany padły ofiarą trudnej sytuacji finansowej Garudy i konieczności restrukturyzacji siatki połączeń.

- W pierwszych miesiącach mieliśmy stratę, ale pogłoski o tym, że zawiesimy operacje są dalekie od prawdy. Nasza płynność finansowa pozostaje bardzo dobra, posiadany przez nas kapitał jest na dobrym poziomie, więc biorąc pod uwagę te aspekty nasza kondycja cały czas jest bardzo dobra - powiedział Pahala N. Mansury, prezes i dyrektor generalny Garuda Indonesia w rozmowie z "The Jakarta Post".

Pahala tłumaczy, że za słabe wyniki I kwartału tego roku odpowiada 54-proc. wzrost cen paliw w porównaniu w tym samym okresem rok temu oraz obciążenia wynikające z dodania do floty nowych samolotów. W porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły wszystkie koszty operacyjne przewoźnika, z 840 mln dolarów w I kwartale 2016 r. do 1,02 mld w pierwszych trzech miesiącach tego roku, co oznacza wzrost o 21,3 proc.

W I kwartale przychody przewoźnika wyniosły 909,5 mln dolarów. W porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku, o 8,4 proc. wzrosła liczba pasażerów, a przewozy cargo zwiększyły się o 20,2 proc.

Przewoźnik zadecydował, że przyjrzy się 20 trasom, zarówno krajowy jak i międzynarodowy, na których zanotował najsłabsze wyniki, i zbada jak przywrócić im rentowność. Pod uwagę brane są opcje zamiany typu samolotów, optymalizacje tras czy godzin połączeń.

Garuda Indonesia obsługuje łącznie 86 kierunków w 13 krajach.


fot. Tomasz Śniedziewski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_251b0 2017-06-16 20:40   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
Może Singapore podeśle Scoot do Warszawy? Skoro za niedługo do Aten zacznie latać...
gość_7f941 2017-06-16 18:53   
gość_7f941 - Profil gość_7f941
Lata do 13 krajów to dlaczego akurat ma latac do Polski ? To od początku brzmiało propagandowo.
gość_2f268 2017-06-16 15:18   
gość_2f268 - Profil gość_2f268
Od tej niefortunne wypowiedzi prezesa SQ minęły już ponad dwa lata. Ze wszystkich linii azjatyckich najbardziej spodziewałbym się jednak Thai Airways lub China Eastern.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama