American Airlines łagodzą plany zacieśnienia kabiny

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
14 czerwca 2017 13:40
2 komentarze
Linie lotnicze American Airlines wycofują się z planu znacznego zmniejszenia odstępu pomiędzy fotelami w boeingach 737 MAX, które trafią do przewoźnika pod koniec roku. Miejsca i tak będzie jednak mniej niż w starszych samolotach.
Reklama

Miesiąc temu linie American Airlines zapowiadały, że przestrzeń pomiędzy trzema rzędami foteli będzie wynosiła mniej niż 30 cali, a między pozostałymi rzędami foteli - 30 cali. To o cal mniej niż w boeingach 737 obecnie latających we flocie przewoźnika. Decyzja spotkała się z olbrzymią krytyką pasażerów, którzy skarżyli się, że do tej pory jedynymi przewoźnikami oferującymi mniej niż 30 cali pomiędzy fotelami były linie niskokosztowe.

Ostatecznie przewoźnik wycofał się z planów zmniejszenia odstępu pomiędzy fotelami. Zgodnie z najnowszymi zapowiedziami przestrzeń pomiędzy wszystkimi rzędami foteli będzie wynosiła 30 cali - i tak o jeden cal mniej niż w obecnych boeingach 737. Nie będzie jednak rzędów z odstępem poniżej 30 cali.

- Jest to bardzo czytelne, że obecnie pasażerowie czują się coraz bardziej sfrustrowani i mniej szanowani, gdy podróżują. Chcemy być liderami w odwróceniu tej percepcji, a to oznacza ponowne rozpatrzenie decyzji, które mają znaczny wpływ na jakość podróżowania - poinformowały linie American Airlines w wiadomości do pracowników.

Nowe boeingi 737 MAX zgodnie z planem będą miały 172 fotele, o 12 więcej niż boeingi 737 o kabinie tej samej wielkości, obecnie latające we flocie American Airlines. Jak tłumaczy przewoźnik, konieczność stosowania 29-calowego odstępu zostanie wyeliminowana dzięki usunięciu rzędu foteli ze strefy o większej ilości miejsca na nogi.

- Projektowanie wnętrza samolotu jest sztuką i nauką. Wymaga od nas by rozważyć doświadczenia pasażerów, przychody i inne czynniki. Na nowo przeanalizowaliśmy, co jest właściwe dla rynków obsługiwanych przez nasze nowe 737 MAX i znaleźliśmy sposób by zapewnić co najmniej 30 cali przestrzeni dla wszystkich foteli w głównej kabinie - powiedział Robert Isom, prezes American Airlines.

American zapewnia, że pasażerowie mogą nie zauważyć, że odstęp pomiędzy fotelami będzie niższy o jeden cal.

- Te fotele są zaprojektowane tak, aby w maksymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń i zapewnić uczucie przestronności, dlatego odstęp 30 cali będzie odczuwalny podobnie jak odstęp 31 cali w obecnych samolotach - przekonuje przewoźnik.

American potwierdził, że rozważa zamontowanie foteli w podobnej konfiguracji w ponad 300 boeingach 737 z obecnej floty.


fot. Boeing

Ostatnie komentarze

gość_38282 2017-06-14 16:29   
gość_38282 - Profil gość_38282
Widzę, że po mojej interwencji (w/w komentarz) redakcja zmieniła tytuł artykułu z: "American Airlines nie zmniejszają odstępu między fotelami" na "(...) łagodzą plany zacieśnienia kabiny".
Myślę, że należałoby również zmienić treść artykułu, bo już zdanie pierwsze "(...) wycofują się z planu znacznego zmniejszenia odstępu pomiędzy fotelami w boeingach 737 MAX" znów jest raczej nieprawdziwe....Wcześniejszy plan AA zapowiadał zmniejszenie odstępu między fotelami z 31 do 30 cali (a w przypadku 3 rzędów do 29 cali). Obecna informacja AA dotyczy "korekty" TYLKO 3 w/w rzędów (z 29 na 30 cali). Tak więc nadal mamy bardzo znaczącą zmianę odległości między rzędami foteli - zamiast obecnych 31 cali w CAŁYM samolocie będzie 30 cali (co oprócz zmniejszenia przestrzeni dla wszystkich pasażerów również spowoduje dodanie 12 więcej foteli - a więc i pasażerów - w samolocie, powodując większy dyskomfort podróżowania (np więcej osób w tej samej przestrzeni, więcej osób przy tej samej liczbie toalet, itd.)
gość_38282 2017-06-14 15:34   
gość_38282 - Profil gość_38282
Tytuł artykułu jest NIEPRAWDZIWY (co jasno wynika z treści artykułu) i AA nadal zamierzają zmniejszyć odstęp między rzędami foteli (co również jasno wynika z treści artykułu) !!!
1) w artykule podane jest, że obecne boeingi 737 przewoźnika mają odstęp między rzędami - 31 cali
2) W artykule podane jest, że AA planowało w nowych B737 MAX zastosować odstęp: 29 cali w trzech rzędach foteli i 30 cali w pozostałych rzędach (czyli odpowiednio 2 cale i 1 cal mniej niż obecnie w B737 przewoźnika)
3) w artykule podane jest, że AA wycofał się, ale TYLKO, z planów zastosowania ostępu 29 cali w w/w 3 rzędach i obecnie planują odstęp 30 cali we wszystkich rzędach foteli

Tak więc w nowych B737 MAX będą odstępy 30 cali (we wszystkich rzędach), a obecnie AA ma 31 cali odstępy pomiędzy rzędami forteli w swoich B737.
Tak więc American Airlines ZMNIEJSZY odstępy pomiędzy rzędami forteli o 1 cal - z 31 do 30 cali (a jedyne "odstępstwo" od wcześniejszych planów to nie zrobienie 3 rzędów foteli z odstępami 29 cali...)
Fajnie więc by było, żeby redakcja nie publikowała artykułów wprowadzających w błąd...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama