×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Swiss odebrał pierwszego CS300


Linie Swiss odebrały pierwszego z 20 zamówionych bombardierów CS300. Tym samym szwajcarski przewoźnik został pierwszym na świecie użytkownikiem obydwu wariantów odrzutowca regionalnego z Kanady.


Rok temu linie Swiss były pierwszym odbiorcą mniejszego wariantu CS100. Obecnie we flocie linii jest osiem spośród zamówionych 10 samolotów tego typu. Większość z nich stacjonuje w Zurychu, skąd obsługują m.in. połączenia do Warszawy i Krakowa. Drugorzędna baza CS100 znajduje się w Genewie.

Wyposażone w 20 miejsc więcej CS300 będą stacjonowały w pierwszej kolejności w Genewie. Od 1 czerwca będą obsługiwały połączenia do Londynu-Heathrow, w następnej kolejności polecą m.in. do Moskwy-Domodiedowo i Pragi. 

Swiss nie jest jednak pierwszym użytkownikiem samolotu CS300. Jesienią zeszłego roku Bombardier dostarczył pierwszą maszynę w tym wariancie do łotewskiej linii airBaltic. W tej chwili linia ta ma trzy CS300.

gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie