×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wszystkie samoloty Qatar śledzone przez satelity


Linie Qatar Airways aktywowały nowy system śledzenia operacji swojej floty z kosmosu.Dostawcą nowego systemu, z którego korzysta katarski przewoźnik, jest operator sieci satelitów komunikacyjnych Inmarsat. Dzięki zastosowanej technologii, która była testowana we flocie Qatar Airways przes ostatni rok, linie lotnicze będą mogły obserwować w czasie rzeczywistym każdy ze swoich samolotów obsługujących loty w siatce przewoźnika obejmującej ponad 150 kierunków na świecie.

- Nasze partnerstwo z Inmarsat w dziedzinie tego globalnego systemu śledzenia lotów, po raz kolejny wzmocniło nasze zaangażowanie w zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa w branży służącemu naszym pasażerom i pracownikom - powiedział Akbar al-Baker, prezes Qatar Airways. 

- W przeciwieństwie do innych systemów, które obiecują śledzenie lotów z kosmosu w przyszłości, my już od jakiegoś czasu zapewniamy liniom Qatar Airways taką usługę w czasie rzeczywistym - powiedział Leo Mondale, prezydent Inmarsat Aviation. 

W ubiegłum roku firma Inmarsat Aviation dostarczyła liniom lotniczym Qatar Airways 35 milionów raportów dotyczących lokalizacji samolotów.


fot. Piotr Bożykgość_2eaed - Profil
gość_2eaed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie