Wszystkie samoloty Qatar śledzone przez satelity

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
08 maja 2017 16:30
2 komentarze
Linie Qatar Airways aktywowały nowy system śledzenia operacji swojej floty z kosmosu.
Reklama

Dostawcą nowego systemu, z którego korzysta katarski przewoźnik, jest operator sieci satelitów komunikacyjnych Inmarsat. Dzięki zastosowanej technologii, która była testowana we flocie Qatar Airways przes ostatni rok, linie lotnicze będą mogły obserwować w czasie rzeczywistym każdy ze swoich samolotów obsługujących loty w siatce przewoźnika obejmującej ponad 150 kierunków na świecie.

- Nasze partnerstwo z Inmarsat w dziedzinie tego globalnego systemu śledzenia lotów, po raz kolejny wzmocniło nasze zaangażowanie w zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa w branży służącemu naszym pasażerom i pracownikom - powiedział Akbar al-Baker, prezes Qatar Airways.

- W przeciwieństwie do innych systemów, które obiecują śledzenie lotów z kosmosu w przyszłości, my już od jakiegoś czasu zapewniamy liniom Qatar Airways taką usługę w czasie rzeczywistym - powiedział Leo Mondale, prezydent Inmarsat Aviation.

W ubiegłum roku firma Inmarsat Aviation dostarczyła liniom lotniczym Qatar Airways 35 milionów raportów dotyczących lokalizacji samolotów.


fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

jjemiolo 2017-05-22 16:03   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Czy nie byloby bardziej logiczne okreslenie tego procesu jako "nadzorowanie" lub "kontrolowanie" zamiast "sledzenie". Przeciez to nikt inny sledzi QR tylko oni sami nadzoruja/kontroluja swoje operacje. Czy nie tak?
greg0303 2017-05-22 15:54   
greg0303 - Profil greg0303
30 stycznia 2018 roku linie Qatar Airways rozpoczną rejsy na trasie Doha - Rio de Janeiro - Santiago/Chile, które będą obsługiwały samoloty A350-900.
Przewoźnik obsługuje już loty Doha - Sao Paulo - Buenos Aires (B777-200LR).
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama