Alitalia lata bez zmian

27 kwietnia 2017 19:30
3 komentarze
Odrzucenie planu restrukturyzacji przez pracowniczym referendum nie wpływa ani na bieżące operacje Alitalii, ani na planowane połączenia spółki.
Reklama
Alitalia wydała komunikat prasowy, w którym zapewnia, że bieżące i przyszłe funkcjonowanie spółki nie jest zagrożone. Pasażerowie mogą bez przeszkód rezerwować bilety na przyszłe terminy, nie ma też utrudnień w wykorzystywaniu mil z programu lojalnościowego MilleMiglia.

Wątpliwości co do przyszłości Alitalii pojawiły się po tym, jak pracownicy w referendum odrzucili kluczowy dla dalszego istnienia spółki plan restrukturyzacji. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób linia sfinansuje teraz dalszą działalność. Według niektórych nieoficjalnych źródeł, Alitalia traci nawet 2 mln euro dziennie i ma środki tylko na kilka tygodni operacji. Po odrzuceniu planu restrukturyzacji straciła szansę na planowane dofinansowanie przez Etihad Airways, głównego udziałowca linii.

Premier Włoch wykluczył możliwość nacjonalizacji linii. Nie pozwala na to zresztą także unijne prawo. Możliwe jest udzielenie pomostowej, ratunkowej pożyczki przez rząd, ale zgodę na to musi wyrazić Komisja Europejska.
Tagi
alitalia

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2017-04-29 08:44   
usuniety - Profil usuniety
Ile to juz pozyczek pod panstwa w roznej formie dostala Alitalia? Znajac zycie, dostana ponownie €€€, a Komisja Europejska nie kiwnie palcem. Maleva za to utopili. LOT mieli na muszce ale im nie wyszlo. W Unii sa rowni i rowniejsi..
gość_a6784 2017-04-28 06:21   
gość_a6784 - Profil gość_a6784
A mieli napisac nie kupijcie biletow, bo nie wiadomo co bedzie?;) Tutaj powinna byx rola pasazer.com zeby dac komentarz: kupujcie dalej, ale nie placcie przelewem. Tylko karta kredytowa, debetowa..charge back wrazie vzego uratuje wasze pieniądze.
gość_6e5ab 2017-04-27 21:15   
gość_6e5ab - Profil gość_6e5ab
arivederci
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy