×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Alitalia lata bez zmian


Odrzucenie planu restrukturyzacji przez pracowniczym referendum nie wpływa ani na bieżące operacje Alitalii, ani na planowane połączenia spółki.


Alitalia wydała komunikat prasowy, w którym zapewnia, że bieżące i przyszłe funkcjonowanie spółki nie jest zagrożone. Pasażerowie mogą bez przeszkód rezerwować bilety na przyszłe terminy, nie ma też utrudnień w wykorzystywaniu mil z programu lojalnościowego MilleMiglia. 

Wątpliwości co do przyszłości Alitalii pojawiły się po tym, jak pracownicy w referendum odrzucili kluczowy dla dalszego istnienia spółki plan restrukturyzacji. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób linia sfinansuje teraz dalszą działalność. Według niektórych nieoficjalnych źródeł, Alitalia traci nawet 2 mln euro dziennie i ma środki tylko na kilka tygodni operacji. Po odrzuceniu planu restrukturyzacji straciła szansę na planowane dofinansowanie przez Etihad Airways, głównego udziałowca linii. 

Premier Włoch wykluczył możliwość nacjonalizacji linii. Nie pozwala na to zresztą także unijne prawo. Możliwe jest udzielenie pomostowej, ratunkowej pożyczki przez rząd, ale zgodę na to musi wyrazić Komisja Europejska. 


Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie