Hainan Airlines wyślą Dreamlinery do Machesteru

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
20 kwietnia 2017 07:20
1 komentarz
Już od 1 maja Hainan Airlines skierują boeingi 787 do obsługi połączenia pomiędzy Manchesterem i Pekinem. Zwiększy się także częstotliwość lotów. Do tej pory połączenie było obsługiwane airbusami A330-200.
Reklama

Nowe samoloty, które skierowane będą do obsługi tej trasy, wyposażone są w 36 foteli w klasie biznes, które mogą być przekształcone w miejsce do leżenia, oraz w 177 foteli w klasie ekonomicznej. Wraz ze zmianą samolotu, od 1 czerwca zwiększona zostanie także częstotliwość obsługi połączenia, z czterech do pięciu lotów w tygodniu.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że nasz pierwszy Dreamliner wyląduje na lotnisku w Manchesterze wraz z początkiem maja. Po tym gdy ogłosiliśmy zwiększenie częstotliwości połączenia, uznaliśmy za logiczne to, że do obsługi połączenia do Manchesteru skierujemy nasz flagowy samolot - powiedział Loic Gao, dyrektor generalny Hainan Airlines w Manchesterze.

- To, że Hainan Airlines skierują swój flagowy samolot do obsługi trasy do Pekinu jest wspaniałą wiadomością. Razem ze zwiększeniem częstotliwości lotów, pokazuje to, jakim sukcesem okazała się ta trasa - powiedział Stephen Turner, dyrektor handlowy lotniska w Manchesterze.

Umacnianie się czwartego największego chińskiego przewoźnika w porcie lotniczym w Manchesterze jest realizacją strategii, która umożliwia mu uniknięcie konkurowania z trzema największymi przewoźnikami z Chin należącymi do skarbu państwa. Najwięksi przewoźnicy z Państwa Środka obsługują lukratywne trasy, linie Hainan Airlines koncentrują się na obsłudze tras, które sama określa jako "połączenia z chińskich miast pierwszej kategorii do zagranicznych miast drugiej kategorii lub połączenia z chińskich miast drugiej kategorii do zagranicznych miast pierwszej kategorii". Loty do Manchesteru doskonale wpisują się w tę formułę.

Większa liczba lotów pomiędzy Wielką Brytanią i Chinami jest możliwa na mocy nowych postanowień bilateralnej umowy o operacjach lotniczych (Bilateral Air Services Agreement - BASA), które rządy obu krajów renegocjowały w październiku ubiegłego roku.


fot. Hainan Airlines

Ostatnie komentarze

greg0303 2017-05-24 06:33   
greg0303 - Profil greg0303
Linie Hainan Airlines podjęły decyzję o zamówieniu kolejnych samolotów Boeinga: 13 sztuk B787-9 Dreamliner oraz 6 sztuk B737 MAX 8. Chiński przewoźnik kontynuuje proces rozwoju swojej siatki połączeń i potrzebuje proporcjonalnie zwiększać również flotę.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama