×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Hainan Airlines wyślą Dreamlinery do Machesteru


Już od 1 maja Hainan Airlines skierują boeingi 787 do obsługi połączenia pomiędzy Manchesterem i Pekinem. Zwiększy się także częstotliwość lotów. Do tej pory połączenie było obsługiwane airbusami A330-200.Nowe samoloty, które skierowane będą do obsługi tej trasy, wyposażone są w 36 foteli w klasie biznes, które mogą być przekształcone w miejsce do leżenia, oraz w 177 foteli w klasie ekonomicznej. Wraz ze zmianą samolotu, od 1 czerwca zwiększona zostanie także częstotliwość obsługi połączenia, z czterech do pięciu lotów w tygodniu. 

- Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że nasz pierwszy Dreamliner wyląduje na lotnisku w Manchesterze wraz z początkiem maja. Po tym gdy ogłosiliśmy zwiększenie częstotliwości połączenia, uznaliśmy za logiczne to, że do obsługi połączenia do Manchesteru skierujemy nasz flagowy samolot - powiedział Loic Gao, dyrektor generalny Hainan Airlines w Manchesterze. 

- To, że Hainan Airlines skierują swój flagowy samolot do obsługi trasy do Pekinu jest wspaniałą wiadomością. Razem ze zwiększeniem częstotliwości lotów, pokazuje to, jakim sukcesem okazała się ta trasa - powiedział Stephen Turner, dyrektor handlowy lotniska w Manchesterze. 

Umacnianie się czwartego największego chińskiego przewoźnika w porcie lotniczym w Manchesterze jest realizacją strategii, która umożliwia mu uniknięcie konkurowania z trzema największymi przewoźnikami z Chin należącymi do skarbu państwa. Najwięksi przewoźnicy z Państwa Środka obsługują lukratywne trasy, linie Hainan Airlines koncentrują się na obsłudze tras, które sama określa jako "połączenia z chińskich miast pierwszej kategorii do zagranicznych miast drugiej kategorii lub połączenia z chińskich miast drugiej kategorii do zagranicznych miast pierwszej kategorii". Loty do Manchesteru doskonale wpisują się w tę formułę. 

Większa liczba lotów pomiędzy Wielką Brytanią i Chinami jest możliwa na mocy nowych postanowień bilateralnej umowy o operacjach lotniczych (Bilateral Air Services Agreement - BASA), które rządy obu krajów renegocjowały w październiku ubiegłego roku.  


fot. Hainan Airlinesgość_8daef - Profil
gość_8daef
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie