Hainan Airlines: Nowe trasy zagraniczne

16 lutego 2017 07:40
7 komentarzy
Otwarcie 10 nowych zagranicznych tras zapowiadają na 2017 r. chińskie linie Hainan Airlines.
Reklama
Czwarty pod względem wielkości przewoźnik z Chin nie zwalnia tempa rozwoju i zapowiada otwarcie w tym roku 10 nowych zagranicznych tras. Jak podaje centrum analityczne CAPA, od 2006 r. linie lotnicze z Chin weszły na 75 rynków dalekodystansowych - najbardziej aktywne w otwieraniu nowych trach były Air China oraz właśnie Hainan Airlines. Ponad dwie trzecie z tych tras dalekodystansowych zostało otwartych w przeciągu ostatnich dwóch lat.

Linie Hainan Airlines nie obawiają się konkurencji ze strony zagranicznych przewoźników, którzy ostatnimi czasy napotykają coraz więcej problemów z obsługą połączeń do Chin. W tym samym czasie przewoźnik zaadoptował strategię, która umożliwia mu uniknięcie konkurowania z trzema największymi przewoźnikami z Chin należącymi do skarbu państwa - podczas gdy najwięksi przewoźnicy z Państwa Środka obsługują lukratywne trasy, linie Hainan Airlines koncentrują się na obsłudze tras, które sama określa jako "połączenia z chińskich miast pierwszej kategorii do zagranicznych miast drugiej kategorii lub połączenia z chińskich miast drugiej kategorii do zagranicznych miast pierwszej kategorii". Tę strategię przewoźnik zastosował w 2016 r., otwierając połączenia na trasach Xi'an-Sydney, Pekin-Calgary oraz Pekin-Las Vegas.

Na razie przewoźnik nie ujawnia, jakie dokładnie trasy uruchomi w 2017 r., wiadomo jednak, że wśród nowych połączeń znajdą się dwie dodatkowe trasy do Los Angeles z Chengdu oraz Chongqing.

Tydzień temu linie Hainan Airlines nabyły dodatkowy pakiet 48,2 proc. akcji w innych prytatnych liniach lotniczych z Chin, Tianjin Airlines, zwiększając swoje udziały w spółce do 87,3 proc. Podobnie jak Hainan Airlines, linie Tianjin Airlines obsługują szereg połączeń pomiędzy chińskimi miastami niższej kategorii i kierunkami za granicą, w tym Tianjin-Chonqking-Londyn, Tianjin-Moskwa oraz Tianjin-Chongqing-Auckland. Planują inaugurację nowych kierunków w tym roku. Wśród zapowiedzianych są połączenia Xi’an-Londyn oraz Tianjin-Paryż.

Zarówno plany nowych tras oraz dokonywane przejęcia pokazują, że linie Hainan Airlines uważają chińskie miasta niższej kategorii jako rynek, gdzie będzie następował najsilniejszy wzrost liczby podróży lotniczych w Państwie Środka.


fot. Hainan Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kelo 2017-02-16 17:32   
Kelo - Profil Kelo
łysy,kitsune: Bardzo śmieszne Panowie :) no chyba z tą pierwszą kategorią to o ILS Wam podświadomie chodziło ^_^
lysypiotr76 2017-02-16 12:41   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
A tak w ogóle jestem przed obiadem. A tu o jedzeniu wrrrr :-)
lysypiotr76 2017-02-16 12:39   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Faktycznie dziwny sposób jakby nie było podziału i patrzenia z pozycji Wielkich Chin. PR chyba szwankuje .
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy