×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Hainan Airlines: Nowe trasy zagraniczne


Otwarcie 10 nowych zagranicznych tras zapowiadają na 2017 r. chińskie linie Hainan Airlines.


Czwarty pod względem wielkości przewoźnik z Chin nie zwalnia tempa rozwoju i zapowiada otwarcie w tym roku 10 nowych zagranicznych tras. Jak podaje centrum analityczne CAPA, od 2006 r. linie lotnicze z Chin weszły na 75 rynków dalekodystansowych - najbardziej aktywne w otwieraniu nowych trach były Air China oraz właśnie Hainan Airlines. Ponad dwie trzecie z tych tras dalekodystansowych zostało otwartych w przeciągu ostatnich dwóch lat. 

Linie Hainan Airlines nie obawiają się konkurencji ze strony zagranicznych przewoźników, którzy ostatnimi czasy napotykają coraz więcej problemów z obsługą połączeń do Chin. W tym samym czasie przewoźnik zaadoptował strategię, która umożliwia mu uniknięcie konkurowania z trzema największymi przewoźnikami z Chin należącymi do skarbu państwa - podczas gdy najwięksi przewoźnicy z Państwa Środka obsługują lukratywne trasy, linie Hainan Airlines koncentrują się na obsłudze tras, które sama określa jako "połączenia z chińskich miast pierwszej kategorii do zagranicznych miast drugiej kategorii lub połączenia z chińskich miast drugiej kategorii do zagranicznych miast pierwszej kategorii". Tę strategię przewoźnik zastosował w 2016 r., otwierając połączenia na trasach Xi'an-Sydney, Pekin-Calgary oraz Pekin-Las Vegas.

Na razie przewoźnik nie ujawnia, jakie dokładnie trasy uruchomi w 2017 r., wiadomo jednak, że wśród nowych połączeń znajdą się dwie dodatkowe trasy do Los Angeles z Chengdu oraz Chongqing. 

Tydzień temu linie Hainan Airlines nabyły dodatkowy pakiet 48,2 proc. akcji w innych prytatnych liniach lotniczych z Chin, Tianjin Airlines, zwiększając swoje udziały w spółce do 87,3 proc. Podobnie jak Hainan Airlines, linie Tianjin Airlines obsługują szereg połączeń pomiędzy chińskimi miastami niższej kategorii i kierunkami za granicą, w tym Tianjin-Chonqking-Londyn, Tianjin-Moskwa oraz Tianjin-Chongqing-Auckland. Planują inaugurację nowych kierunków w tym roku. Wśród zapowiedzianych są połączenia Xi’an-Londyn oraz Tianjin-Paryż. 

Zarówno plany nowych tras oraz dokonywane przejęcia pokazują, że linie Hainan Airlines uważają chińskie miasta niższej kategorii jako rynek, gdzie będzie następował najsilniejszy wzrost liczby podróży lotniczych w Państwie Środka.


fot. Hainan Airlinesgość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie