×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian na razie nie poleci z Barcelony do Tokio


Umowa dwustronna między Hiszpanią a Rosją uniemożliwia rozpoczęcie niskokosztowych lotów Norwegiana z Barcelony do Azji, a szczególnie do Tokio - przyznał prezes spółki Bjorn Kjos. Przybliża się za to perspektywa lotów do Argentyny.Kjos przyznał, że dwustronna umowa między Hiszpanią a Rosją zezwala na przelot nad Syberią tylko samolotom startującym z Madrytu, a nie z Barcelony. To w praktyce uniemożliwia otwarcie lotów do Tokio, które planował Norwegian. Przelot z pominięciem Syberii byłby znacznie dłuższy, a przez to nieopłacalny. Ta sama umowa wyklucza loty m.in. do Korei Płd. 

Norwegian zamierza się teraz skoncentrować na uruchomieniu tras do Ameryki Południowej z hubu w Barcelonie. Pierwszym kierunkiem ma być Buenos Aires. 

Kjos zdradził, że Norwegian złożył już aplikację w Argentynie o utworzenie w tym kraju spółki-córki. Zgodnie z umową dwustronną między Hiszpanią a Argentyną, loty między tymi krajami mogą wykonywać jedynie linie zbazowane w jednym z nich. To oznacza, że Norwegian nie może wykorzystać żadnego z posiadanych certyfikatów operatora lotniczego - norweskiego, brytyjskiego ani irlandzkiego. 

Na razie nie wiadomo, kiedy Norwegian może uruchomić loty z Barcelony do Buenos Aires. Kjos nie zdradził też, czy będzie to jedyna trasa do Ameryki Południowej. gość_6f0f1 - Profil
gość_6f0f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie