Turkish może polecieć z Macedonii za Atlantyk

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 kwietnia 2017 14:00
1 komentarz
Władze w Skopje chcą przyznać linii Turkish Airlines piątą wolność lotniczą i zamierzają przekonać tego przewoźnika do rozpoczęcia lotów ze stolicy Macedonii do Stanów Zjednoczonych i Kanady.
Reklama

Jeśli plan prawicowego rządu w Skopje się powiedzie, będą to pierwsze w historii bezpośrednie loty z Macedonii za Atlantyk.

Vlado Misajlovski, minister transportu i komunikacji Macedonii, odbył już roboczą wizytę w Stambule, gdzie rozmawiał zarówno z przedstawicielami zarządu Turkish Airlines, jak i z władzami tureckiej grupy TAV Airports, do której należy lotnisko w Skopje. Na razie nie wiadomo, czy turecka linia w ogóle jest zainteresowana taką trasą.

Turkish Airlines latają obecnie dwa razy dziennie ze Stambułu do Skopje. Port lotniczy w stolicy Macedonii odprawił w 2016 r. nieco ponad 1,6 mln pasażerów, a obecnie najdalszymi trasami są loty do Dubaju oferowane przez flyDubai.

Piąta wolność lotniczą, którą opisywaliśmy w Raporcie Pasazer.com, oznacza możliwość wykonywania lotów między dwoma krajami przez linię z innego niż te dwa państwa. Turkish Airlines obecnie nie wykonują takich połączeń z Europy, ale latają tak m.in. w Ameryce Południowej (na trasie Stambuł-Rio de Janeiro-Buenos Aires) i w Azji (Stambuł-Biszkek-Ułan Bator).
Reklama

Ostatnie komentarze

adrian7 2017-04-10 21:45   
adrian7 - Profil adrian7
Tukish nie lata na trasie IST-GIG-EZE jak napisaliście a na trasie IST-GRU-EZE (Stambuł-Sao Paulo-Buenos Aires)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama