Budapeszt zorganizował konkurs kontroli bezpieczeństwa

17 marca 2017 10:10
1 komentarz
Sześć zespołów z pięciu państw wzięło udział w drugich zorganizowanych przez lotnisko w Budapeszcie zawodach w kontroli bezpieczeństwa pasażerów. Zwyciężyli pracownicy rzymskiego Fiumicino.
Reklama
Drugie miejsce w rywalizacji zajęło lotnisko w Budapeszcie, a trzecie - Ryga. W konkursie udział wzięli także przedstawiciele portów lotniczych w Pradze, Lublanie i Neapolu.

W zawodach najpierw sprawdzono wiedzę teoretyczną zespołów dotycząca przepisów o kontroli bezpieczeństwa. W następnym etapie musieli oni jak najszybciej zidentyfikować wśród 100 obrazów prześwietlonych bagaży 20, które zawierały przedmioty zabronione. Ostatni etap polegał na praktycznej kontroli podstawionego pasażera - w ciągu pięciu minut kontrolerzy musieli znaleźć jak najwięcej przedmiotów zabronionych, które były ukryte przez samego podróżnego i w jego bagażu. Zadania opracowali pracownicy lotniska w Budapeszcie przy udziale pracowników lotniskowego oddziału węgierskiej policji.

Każdy zespół być trzyosobowy. Władze lotniska w Budapeszcie planują kontynuować konkurs i zachęcają do udziału w nim coraz większą liczbę lotnisk z zagranicy.

Ostatnie komentarze

gość_88aa6 2017-03-17 12:36   
gość_88aa6 - Profil gość_88aa6
Fiumicino ?! To jedyne lotnisko na którym udało mi się trafić na dwu-godzinną kolejkę do kontroli bezpieczeństwa ! Dobrze, że dotarłem na lotnisko z dużym wyprzedzeniem, ale przykro było patrzeć jak ludzie których samoloty niedługo odlatywały próbowali się przebić do kontroli. Ale może z tą kontrolą to jak z Włoską armią, która dobrze się prezentowała tylko na paradach...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy