×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa: W lecie 308 kierunków


W nadchodzącym sezonie letnim 2017 r. Grupa Lufthansa zaoferuje prawie 23,5 tys. lotów tygodniowo. W ofercie znajdzie się 308 kierunków w 103 krajach dostępnych przez huby we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu, Brukseli oraz w ramach licznych połączeń P2P (point-to-point).


Oferta grupy będzie wzmocniona ponad 18 tys. lotów objętych umowami code-share z 30 liniami partnerskimi z całego świata. Rozkładowy sezon letni 2017 r. rozpocznie się w niedzielę 26 marca i potrwa do 28 października br. 

Lufthansa

Pod koniec marca niemiecki przewoźnik po raz pierwszy rozpocznie loty z Frankfurtu do hiszpańskiego Santiago de Compostela - trzy razy w tygodniu, oraz francuskiego Bordeaux - dwa razy w tygodniu. Jeden lot tygodniowo przewidziano na trasie z Frankfurtu do irlandzkiego Shannon. Wśród wakacyjnych miast w siatce Lufthansy znalazły się Pula w Chorwacji oraz Heringsdorf, położony niedaleko granicy z Polską. Oprócz tego przewoźnik będzie także latać przez cały rok z Frankfurtu do Funchal oraz do Paderborn.

Od 28 marca ruszą loty z Monachium do Nantes - sześć razy w tygodniu. Dodatkowo od 9 kwietnia Lufthansa poleci ze stolicy Bawarii do Santiago de Compostela. Oprócz tego przewoźnik uruchomi bezpośrednie loty do Marrakeszu - dwa razy w tygodniu. Poza tym linia zwiększy częstotliwość lotów na Maltę oraz do Kolonii, Dublina, Sybinu, Genewy, Graz oraz Petersburga. 

Ponadto Lufthansa będzie codziennie latać także z Monachium do Montrealu i Denver, natomiast od 14 marca br. przewoźnik zaoferuje loty do Bostonu na pokładzie airbusów A350-900. Trzeci samolot tego typu pojawi się również na trasie do Bombaju w drugiej połowie kwietnia. Poza tym od 10 lutego będzie wykonywał codzienne rejsy do New Delhi.

Austrian Airlines

Austriacki przewoźnik doda nowy kierunek w Stanach Zjednoczonych - Los Angeles. Loty do stolicy Kalifornii rozpoczną się 10 kwietnia br. i będą wykonywane sześć razy w tygodniu boeingami 777-200. Łącznie przewoźnik zaoferuje tygodniowo 44 bezpośrednie loty do Ameryki Północnej w tym: pięć lotów tygodniowo to Miami, sześć do Los Angeles i Toronto, siedem do Waszyngtonu i Chicago oraz 13 do Newark i Nowego Jorku JFK. Ponadto od 25 października br. Austrian raz w tygodniu poleci także z Wiednia na Seszele. Austriacka linia zaoferuje łącznie połączenia do 130 miejsc na całym świecie. 

Brussels Airlines

Od 30 marca br. przewoźnik poleci pięć razy w tygodniu do Bombaju, ponadto linia będzie oferować loty także do Funchal, Comiso, Rhodes oraz do Palma de Mallorca. Oprócz tego Brussels zwiększy częstotliwość rejsów do Abidżanu, Akry, Lizbony, Porto, Alicante, Bordeaux, Billund, Warszawy oraz Aten. 

Eurowings

Eurowings od czerwca br. będzie latać z Kolonii dwa razy w tygodniu do Las Vegas. Ponadto niemiecki low-cost uruchomi także loty do Windhuku w Namibii, trzy razy w tygodniu poleci na niemiecką wyspę Sylt oraz raz w tygodniu na grecką wyspę Karpatos. Ponadto przewoźnik będzie latał z Düsseldorfu do Puli - dwa razy w tygodniu, oraz do Krakowa - sześć razy w tygodniu.

Linia będzie oferować także loty z Hanoweru na Ibizę - trzy razy w tygodniu, do Cagliari - raz w tygodniu. Dwa razy w tygodniu będą odbywać się loty do Faro. Ponadto w ofercie pojawią się loty z Berlina Tegel do Faro - raz w tygodniu oraz na Mykonos - także raz w tygodniu. 

Ze Stuttgartu Eurowings poleci trzy razy w tygodniu do Pizy oraz raz w tygodniu na Cypr. Natomiast z Wiednia przewoźnik zaoferuje dwa loty tygodniowo do Kawali oraz do Lamezia Terme. Loty do Zadaru będą wykonywane trzy razy w tygodniu, natomiast na Santorini dwa razy w tygodniu.

Od końca maja br. dwa airbusy A320 będą stacjonować w bazie w Palmie de Mallorca. Zgodnie z rozkładem przewoźnik będzie latać stamtąd do Paderborn, Münster, Saarbrücken oraz do Bazylei.

Łącznie przewoźnik zaoferuje 32 nowe trasy z Monachium wliczając sześć lotów tygodniowo do Paryża, Londynu, Amsterdamu oraz trzy do Neapolu oraz dwa na Mykonos. 

Swiss International Air Lines

Od 22 kwietnia br. Swiss poleci codziennie boeingami 777-300ER z Zurychu do San Francisco. Od czerwca do października br. boeingi obsłużą także sześć z pośród 12 lotów tygodniowo do Chicago. Szwajcarska linia będzie oferować także loty sezonowe do Bergen, Cork, Figari, Niszu oraz na Sylt. Ponadto kolejne trasy z Zurychu i Genewy zostaną przejęte przez nowoczesne bombardiery CSeries. 


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_fe704 - Profil
gość_fe704
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie