×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air otwiera bazę w Luton


Linia Wizz Air ogłosiła uruchomienie bazy na lotnisku Londyn-Luton. To 28. baza przewoźnika i pierwsza w Wielkiej Brytanii. Równocześnie linia uruchomi połączenia z tego lotniska do Tel Awiwu, Kutaisi w Gruzji i Prisztiny w Kosowie.


Loty do Prisztiny i Kutaisi będą wykonywane po dwa razy tygodniowo odpowiednio od 24 i 18 czerwca. Z kolei do Tel Awiwu linia poleci od 24 czerwca cztery razy w tygodniu. Baza ruszy 18 czerwca. 

W bazie będzie umieszczony jeden nowy samolot airbus A320.

W związku z umieszczeniem samolotu w bazie wzrośnie częstotliwość lotów na niektórych trasach: loty do Suczawy będą odbywać się pięć razy w tygodniu, do Konstancy - cztery razy, a do Jassy Wizz Air będzie latać codziennie.

W 2016 r., będąc drugim co do wielkości przewoźnikiem na lotnisku Londyn-Luton, Wizz przewiózł do i z Luton ponad 5 mln pasażerów. W ofercie sprzedaży Wizz Air w 2017 r. jest prawie 6,3 mln miejsc na trasach w londyńskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 13 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

Dzisiejsze wydarzenie jest kolejnym dowodem na zaangażowanie Wizz Air w działalność w Wielkiej Brytanii. Nasz pierwszy lot w Wielkiej Brytanii odbył się w 2004 r. z Londynu Luton i od tego czasu przewieźliśmy ponad 35 mln pasażerów na naszych niskokosztowych trasach w brytyjskiej siatce połączeń - powiedział József Varadi, prezes linii.

Pierwszy lot Wizz Air z Londynu Luton do Katowic odbył się w maju 2004 r. Obecnie oferta przewoźnika w Wielkiej Brytanii składa się z 83 tras do 42 miast z dziewięciu lotnisk. 

Głównym przewoźnikiem w Luton jest easyJet, który ma tam główną bazę. Nie wiadomo, czy decyzja Wizz Aira ma jakiś związek z rozważanym przez spółkę pozyskaniem brytyjskiego certyfikatu na wypadek "twardego" Brexitu.
gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie