Plany powiększonego terminala w Modlinie gotowe

15 lutego 2017 15:30
10 komentarzy
Planowanie rozbudowy terminala w Modlinie jest niemal ukończone - zdradził Leszek Chorzewski, p.o. prezesa lotniska w Modlinie. Budowa może ruszyć w tym roku, ale najpierw rada nadzorcza lotniska musi zadecydować o sposobie finansowania.
Reklama
-Wszystkie sprawy formalne są już za nami. Praktycznie skończyliśmy planowanie terminala. Pozostało pytanie, kto to sfinansuje? Czy port z własnych środków będzie spłacał zobowiązania wobec zewnętrznych instytucji, czy zostanie rozważony scenariusz w którym np. jeden z udziałowców zainwestuje swój kapitał, który pozwoli na rozbudowę lotniska. Ale te sprawy pozostawiam radzie nadzorczej. Myślę, ze w tej chwili najważniejsze jest to, żeby jeszcze w tym roku rozpocząć budowę - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu oraz wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu na lotnisku Warszawa-Modlin.

Przy okazji rozbudowy terminala ma zostać doprowadzana do lotniska długo wyczekiwana linia kolejowa, która bezpośrednio połączy lotnisko z centrum Warszawy i Lotniskiem Chopina.

Jak dodał Chorzewski, proces inwestycyjny powinien zająć ok. trzech lat. Sama rozbudowa portu to według niego ok. dwóch do dwóch i pół roku od momentu rozpoczęcia prac.

Rozbudowa jest konieczna, bo Modlin zbliża się już do granicy przepustowości. Obecnie przepustowość terminala to ok. 3 mln pasażerów rocznie przy realnym rozłożeniu ruchu w ciągu doby. W 2016 r. port obsłużył 2,85 mln osób.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_d3e3a 2017-03-02 13:40   
gość_d3e3a - Profil gość_d3e3a
Niestety kłania się brak wizji dla Mazowsza, do tego dochodzi kwestia stawek dla LCC. Terminal jest potrzebny, jednak chyba należy podjąć decyzję co do pozycji lotniska, albo utrzymujemy obecny status - dobudowujemy kawałek po kawałku i mamy kiepską infrastrukturę niedającą zarobić, albo z Modlina robimy lotnisko odpowiadające w przybliżeniu WAW. Chodzi o to, ze teraz wydamy mln zł a za kilka lat ktoś stwierdzi, ze trzeba lotnisko kompletnie przebudować ...
gość_7c3d6 2017-02-24 09:18   
gość_7c3d6 - Profil gość_7c3d6
gość_f0a4f dokladny cennik LUZ: zobacz link
Zniżki co sezon sa mniejsze, a w Modlinie sa uzaleznione tylko od ilosci pax i sa na stale!!! co w praktyce faworyzuje tylko jedna linie
gość_7c3d6 2017-02-24 09:13   
gość_7c3d6 - Profil gość_7c3d6
gość_f0a4f Przelicz wszystkie oplaty dokladnie. Do stawek Modlina LUZ bardzo daleko..
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy