×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Plany powiększonego terminala w Modlinie gotowe


Planowanie rozbudowy terminala w Modlinie jest niemal ukończone - zdradził Leszek Chorzewski, p.o. prezesa lotniska w Modlinie. Budowa może ruszyć w tym roku, ale najpierw rada nadzorcza lotniska musi zadecydować o sposobie finansowania.-Wszystkie sprawy formalne są już za nami. Praktycznie skończyliśmy planowanie terminala. Pozostało pytanie, kto to sfinansuje? Czy port z własnych środków będzie spłacał zobowiązania wobec zewnętrznych instytucji, czy zostanie rozważony scenariusz w którym np. jeden z udziałowców zainwestuje swój kapitał, który pozwoli na rozbudowę lotniska. Ale te sprawy pozostawiam radzie nadzorczej. Myślę, ze w tej chwili najważniejsze jest to, żeby jeszcze w tym roku  rozpocząć budowę - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu oraz wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu na lotnisku Warszawa-Modlin.

Przy okazji rozbudowy terminala ma zostać doprowadzana do lotniska długo wyczekiwana linia kolejowa, która bezpośrednio połączy lotnisko z centrum Warszawy i Lotniskiem Chopina. 

Jak dodał Chorzewski, proces inwestycyjny powinien zająć ok. trzech lat. Sama rozbudowa portu to według niego ok. dwóch do dwóch i pół roku od momentu rozpoczęcia prac. 

Rozbudowa jest konieczna, bo Modlin zbliża się już do granicy przepustowości. Obecnie przepustowość terminala to ok. 3 mln pasażerów rocznie przy realnym rozłożeniu ruchu w ciągu doby. W 2016 r. port obsłużył 2,85 mln osób. 
gość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie