×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates: A380 wylądował w Warszawie


Dziś (10.02) linia Emirates wyjątkowo wykonała loty z Dubaju do Warszawy i z powrotem airbusem A380. SuperJumbo przyleciał do Warszawy w celu uczczenia czwartej rocznicy uruchomienia połączenia do tego miasta.


Dzisiejsze rejsy były wyjątkowo wykonywane airbusem A380 w trzyklasowej konfiguracji pokładowej zabierającym na pokład 14 pasażerów w pierwszej klasie, 76 w klasie biznesowej oraz 427 w klasie ekonomicznej. Na locie powrotnym zanotowano bardzo wysoką frekwencję - w klasie ekonomicznej sprzedano więcej biletów niż miejsc i rozeszły się one najszybciej w historii. 

Loty na trasie z Dubaju do Warszawy wystartowały 6 lutego 2013 r. i były na początku wykonywane codziennie airbusami A330-200. Obecnie na trasie regularnie latają boeingi 777-300ER zabierające na pokład 427 pasażerów w dwuklasowej konfiguracji: 42 pasażerów w klasie biznes oraz 385 w ekonomicznej.


Samolot wylądował na pasie nr 15 o godz. 11:12, a następnie kołował został podłączony do dwóch rękawów przy północnym pirsie terminala warszawskiego Lotniska Chopina. 

Przylot SuperJumbo cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Warszawy i okolic - według wstępnych szacunków wokół lotniska mogło zgromadzić się nawet 2 tys. spotterów i fanów lotnictwa. Niewykluczone, że w przyszłości boeingi na trasie Warszawa-Dubaj zostaną na stałe zastąpione airbusami A380.

Wkrótce Pasazer.com opublikuje szczegółową relację z wydarzenia wraz z fotorelacją z wewnątrz airbusa A380. 

fot. Piotr Golianekgość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie