Ponad 20-proc. wzrost w Dosze

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
08 lutego 2017 07:20
Port lotniczy Hamad International Airport w stolicy Kataru odnotował rekordowy wzrost liczby pasażerów. W 2016 r. lotnisko obsłużyło 20,5 proc. pasażerów więcej niż rok wcześniej.
Reklama
Łącznie w 2016 r. główne katarskie lotnisko gościło 37,3 mln pasażerów.

Ubiegły rok był udany dla lotniska nie tylko ze względu na rekordową ilości pasażerów, ale także ze względu na ukończone inwestycje poprawiające oferowanie, oferowany produkt oraz operacje. Obecnie w pełni wykorzystywane są strefy D oraz E lotniska, między innymi dzięki oddaniu do użytku kolejki lotniskowej. Lotnisko sukcesywnie otwiera nowe punkty handlowe - w grudniu operator Qatar Duty Free otworzył sklep z zegarkami Omega w lotniskowej strefie Fashion Avenue, a w ubiegłym tygodniu wraz z L’Oréal Luxe "pawilon zapachów". Zmiany zostały docenione przez organizację Skytrax, która przynała lotnisku pięć gwiazdek w prowadzonym przez siebie rankingu.

- Nasz program ekspansji oferty, który wystartował w 2016 roku, umożliwił nam także efektywną obsługę wzrastającej liczby pasażerów jak również wzrostu cargo i operacji lotniczych, stosując nasze znane z wysokiej jakości standardy - powiedział Badr Al Meer, dyrektor operacji portu lotniczego Hamad International Airport.

Zapraszamy także do recenzji Al Safwa First Class Lounge w Dosze.


fot. Hamad International Airport, Tomasz Śniedziewski
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N