Doha: Działa już kolejka wewnątrz lotniska

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
03 listopada 2016 07:08
2 komentarze
Władze portu lotniczego Hamad International Airport w Dosze w Katarze ogłosiły, że od 1 listopada pasażerowie mogą już korzystać z kolejki ułatwiającej poruszanie się po lotnisku.
Reklama

Dwa pociągi będą kursowały pomiędzy południowym i północnym węzłem portu lotniczego, dzięki czemu znacznie obniży się czas potrzebny na przemieszczanie się wewnątrz lotniska. Pasażerowie odlatujący z Hamad International Airport będą mogli wsiąść do pociągu na stacji południowej, skąd dojadą do stacji północnej, położonej przy strefach odlotów D i E. Pasażerowie przylatujący do Kataru, będą mogli udać się pociągiem w kierunku stacji południowej, położonej niedaleko strefy transferów i punktu kontroli granicznej dla przylotów.


Każdy z pociągów składa się pięciu wagoników i może pomieścić do 190 pasażerów. Pociągi będą kursowały przez całą dobę. Czas przejazdu pomiędzy stacjami wyniesie 90 sekund, a na każdej z obu stacji pociąg zatrzyma się na 44 sekundy. Jak wylicza lotnisko, przejście tego samego dystansu zajmuje zajmuje około dziewięciu minut. Prędkość przejazdu pociągu wynosi siedem metrów na sekundę.

Osoby o ograniczonej zdolności ruchowej będą mogły wygodnie dostać się do nowej kolejki - zapewniają władze lotniska. Pasażerowie będą mogli zabierać do pociągu zwoje zwierzęta wsparcia emocjonalnego, zabronione będzie jednak wchodzenie na pokład z lotniskowymi wózkami do transportu bagażu.


fot. Hamad International Airport, Tomasz Śniedziewski
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_c3fa7 2016-11-03 11:54   
gość_c3fa7 - Profil gość_c3fa7
Niebywałe jest to, że kolejka ta porusza się niemal bezszelestnie
gość_e736b 2016-11-03 11:11   
gość_e736b - Profil gość_e736b
wow
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama