United i American wprowadzają taryfy "basic"

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
19 stycznia 2017 09:00
3 komentarze
Linie lotnicze United i American w ciągu najbliższych tygodni rozpoczną sprzedaż biletów w taryfach "basic economy". Na pokład za darmo nie będzie można wnieść nawet dużego bagażu podręcznego. Delta Air Lines wprowadziła podobne bilety już w 2016 r.
Reklama

United zamierza początkowo wprowadzić taryfę "basic economy" jedynie na trasach z i do Minneapolis w ramach testu. Sprzedaż powinna rozpocząć się niedługo na połączenia obsługiwane od II kwartału br. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, przewoźnik wprowadzi taką taryfę na wszystkich połączeniach krajowych, a potem także na krótkich trasach międzynarodowych (m.in. na Karaiby i do Kanady).

Na razie linia nie zdecydowała, czy taryfa zostanie także wprowadzona na trasach dalekodystansowych.

Podobne plany ma też American Airlines. Przewoźnik w lutym rozpocznie sprzedaż biletów "basic economy" na trasach z 10 wybranych miast.

Obydwaj przewoźnicy zapowiedzieli, że w taryfie "basic economy" za darmo będzie można wziąć na pokład jedynie mały bagaż mieszczący się pod poprzedzającym fotelem. Duży bagaż podręczny, chowany do schowka nad głowami pasażerów, będzie płatny. Bilety będą bezzwrotne i niezmienialne, przydział miejsca będzie odbywał się dopiero podczas odprawy, a do tego pasażerowie będą wchodzili na pokład w ostatniej kolejności.

Linie zapewniły jednak, że nie zamierzają zmieniać oferty na pokładzie. Pasażerowie z biletami "basic economy" będą siedzieli w normalnej klasie ekonomicznej, dostaną na pokładzie darmowe napoje i przekąskę oraz dostęp do rozrywki pokładowej.

W zeszłym roku podobny produkt wprowadziły linie Delta Air Lines. Dzięki ofercie przewoźnicy chcą skuteczniej konkurować z liniami ultraniskokosztowymi, takimi jak Frontier czy Spirit.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_f4025 2017-01-20 11:38   
gość_f4025 - Profil gość_f4025
Ciekawe, ze jak Wizzair wprowadził taki system u siebie to jakos głosów pochlebnych nie pamietam....
gość_2a9a5 2017-01-19 23:27   
gość_2a9a5 - Profil gość_2a9a5
Niedługo linie lotnicze wprowadzą taryfę ultra super mini basic, która nie będzie przewidywać zabrania pasażera ;)
Marcin14 2017-01-19 11:45   
Marcin14 - Profil Marcin14
Myślę, że to odpowiedni krok, wskazujący również na wspomniane na tym portalu zjawisko hybrydyzacji. Z własnego doświadczenia, z chęcią skorzystałbym z tanich biletów amerykańskich linii tradycyjnych, gdyż często latam zupełnie bez bagażu (z małym tylko plecakiem) na kilka dni, a Amerykanie słynni są z zabierania dużych bagaży, nawet podręcznych. Takie taryfy ma już np. LOT czy Lufthansa i pozwalają one na przeloty za naprawdę niewielką cenę biletu.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama