×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


United i American wprowadzają taryfy "basic"


Linie lotnicze United i American w ciągu najbliższych tygodni rozpoczną sprzedaż biletów w taryfach "basic economy". Na pokład za darmo nie będzie można wnieść nawet dużego bagażu podręcznego. Delta Air Lines wprowadziła podobne bilety już w 2016 r.

United zamierza początkowo wprowadzić taryfę "basic economy" jedynie na trasach z i do Minneapolis w ramach testu. Sprzedaż powinna rozpocząć się niedługo na połączenia obsługiwane od II kwartału br. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, przewoźnik wprowadzi taką taryfę na wszystkich połączeniach krajowych, a potem także na krótkich trasach międzynarodowych (m.in. na Karaiby i do Kanady). 

Na razie linia nie zdecydowała, czy taryfa zostanie także wprowadzona na trasach dalekodystansowych.

Podobne plany ma też American Airlines. Przewoźnik w lutym rozpocznie sprzedaż biletów "basic economy" na trasach z 10 wybranych miast. 

Obydwaj przewoźnicy zapowiedzieli, że w taryfie "basic economy" za darmo będzie można wziąć na pokład jedynie mały bagaż mieszczący się pod poprzedzającym fotelem. Duży bagaż podręczny, chowany do schowka nad głowami pasażerów, będzie płatny. Bilety będą bezzwrotne i niezmienialne, przydział miejsca będzie odbywał się dopiero podczas odprawy, a do tego pasażerowie będą wchodzili na pokład w ostatniej kolejności.

Linie zapewniły jednak, że nie zamierzają zmieniać oferty na pokładzie. Pasażerowie z biletami "basic economy" będą siedzieli w normalnej klasie ekonomicznej, dostaną na pokładzie darmowe napoje i przekąskę oraz dostęp do rozrywki pokładowej. 

W zeszłym roku podobny produkt wprowadziły linie Delta Air Lines. Dzięki ofercie przewoźnicy chcą skuteczniej konkurować z liniami ultraniskokosztowymi, takimi jak Frontier czy Spirit. gość_f5aec - Profil
gość_f5aec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie