LOT potwierdza połączenia do Puli i Podgoricy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 grudnia 2016 08:55
8 komentarzy
LOT poleci w sezonie letnim do Puli i Podgoricy oraz przywróci sezonowe trasy do Splitu i Zadaru. To potwierdzenie informacji, które podawaliśmy już dwa dni temu.
Reklama

Rejsy z Warszawy do Puli wystartują 14 maja i będą realizowane w każdą sobotę i niedzielę, podobnie jak połączenia do Zadaru. Do Podgoricy, stolicy Czarnogóry, pasażerowie będą mogli się udać od 13 maja, w każdą sobotę. Natomiast połączenia do Splitu będą wykonywane z częstotliwością dwóch razy w tygodniu - w sezonie letnim w każdy wtorek i niedzielę. Połączenia sezonowe będą realizowane do października 2017 r.
O nowych trasach Pasazer.com poinformował jako pierwszy już dwa dni temu. Żadne z tych dwóch miast nie ma obecnie bezpośredniego połączenia lotniczego z Polską. LOT oferował rejsy do Podgoricy z przesiadką w Belgradzie w ramach umowy code-share z Air Serbią, ale rozkład w systemie OAG Schedules Analyser nie pokazuje takiego połączenia na przyszły sezon letni.

W szczycie sezonu polski przewoźnik będzie wykonywał rejsy do sześciu miast w krajach byłej Jugosławii. Dzięki nowym połączeniom LOT-u pasażerowie podróżujący z Warszawy i innych miast w Polsce i Europie zyskają najbardziej komfortową i najkrótszą podróż na Bałkany.

- Dzięki nowym wakacyjnym połączeniom, LOT zapewnia pasażerom podróż do najpopularniejszych turystycznych miejscowości na Bałkanach i to bez konieczności poświęcania długich godzin na jazdę samochodem. Wiemy, jak nasi pasażerowie cenią sobie wypoczynek nad brzegami Adriatyku - dlatego postanowiliśmy rozszerzyć naszą wakacyjną ofertę o kolejny kurort w Chorwacji i uruchomić bezpośrednie rejsy do Puli. Jesteśmy pewni, że nasi pasażerowie chętnie skorzystają z okazji by odwiedzić Podgoricę - tylko z LOT-em podróż z Warszawy do stolicy Czarnogóry zajmie niespełna dwie godziny. Split i Zadar okazały się hitem, dlatego jesteśmy pewni, że nowe kierunki również będą sukcesem - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji LOT-u.

Rejsy do chorwackich kurortów Puli, Splitu i Zadaru wykonane zostaną przez bombardiery Q400, natomiast do Podgoricy pasażerowie polecą na pokładach odrzutowych embraerów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jjemiolo 2016-12-22 19:00   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Podpadne Dominikowi znow mimo ze poprawil Chorwacje na kraje bylej Jugoslawii. Latem 2017 LOT bedzie latal to siedmiu a nie szesciu miast dawnej Jugoslawii: BEG, ZAG, LJU, PUY, ZAD, SPU i TGD. Dodatkowo c/s bedzie do DBV.
jjemiolo 2016-12-22 16:38   
jjemiolo - Profil jjemiolo
gosc_edf89: dzieki za porade. Niestety ja mam takie belferskie zboczenie ze poprawiam jak cos nie tak. A o lopatke sie nie boje bo jestem dosc daleko od KRK.
domos 2016-12-22 16:36   
domos - Profil domos
jjemiolo: Poprawione, dzięki. @gosc_edf89: nie czuję się aż takim geniuszem, ale dzięki za miłe słowa, pozdrawiam serdecznie :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama