Milionowy pasażer w Porcie Lotniczym Lublin

30 listopada 2016 15:48
16 komentarzy
29 listopada br. Port Lotniczy Lublin obsłużył milionowego pasażera. Jest nim Pani Jadwiga Kosicka, która przyleciała z Londynu (Luton) na pokładzie samolotu linii lotniczych Wizz Air.
Reklama
Na lotnisku, wyjątkowego podróżnego osobiście przywitali przedstawiciele Portu Lotniczego Lublin, którzy wręczyli zestaw walizek oraz voucher na bezpłatne korzystanie z biznesowej poczekalni przez cały rok. Od linii lotniczych Wizz Air pasażerka otrzymała także voucher na przelot.

- To szczególny dzień dla naszego lotniska. Chciałbym bardzo podziękować pasażerom za zaufanie, jakim nas obdarzają. Jest to także odpowiedni moment, aby podziękować całej, liczącej 240 osób, załodze Portu Lotniczego Lublin, która codziennie dba o bezpieczeństwo i komfort podróżujących. To sukces nas wszystkich – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.Funkcjonujący od czterech lat Port Lotniczy Lublin może pochwalić się coraz lepszymi wynikami. Ruch lotniczy z lubelskiego lotniska w bieżącym roku ma największą dynamikę spośród lotnisk krajowych. Porównując wyniki z analogicznymi okresami roku ubiegłego, niemalże każdy miesiąc przyniósł rekordy. Wzrost liczby pasażerów wahał się od kilkudziesięciu do nawet ponad 100 proc. Przez 9 pierwszych miesięcy tego roku, liczba pasażerów wynosiła tyle, co liczba podróżnych odprawionych w całym roku 2015 r.


- Z ogromną radością świętujemy kolejne ważne wydarzenie z Portem Lotniczym w Lublinie. Od pierwszego lotu z Lublina w 2012 r., przewieźliśmy ponad pół miliona pasażerów na naszych trasach, zapewniając niezliczoną ilość możliwości i umożliwiając niskokosztowe podróże pasażerom z Lubelszczyzny. Podkreślając nasze zaangażowanie w tym regionie, otworzyliśmy bazę w 2015 r., tworząc tym samym miejsca pracy w naszej linii oraz przyczyniając się do rozwoju rynku pracy w branżach związanych z naszą działalnością. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę z lotniskiem w Lublinie. Aktualnie oferujemy siedem tras do czterech krajów. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład airbusa A320 – mówi Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji korporacyjnej Wizz Air.


W siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin znajduje się 11 kierunków. Obecnie w sprzedaży jest: Londyn (Luton i Stansted), Oslo, Sztokholm, Doncaster, Bruksela, Glasgow, Barcelona, Eindhoven, a także Bułgaria i Grecja.

fot. Port Lotniczy Lublin
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fede1 2016-12-05 15:36   
gość_fede1 - Profil gość_fede1
No i jest wtopa!
gość_1c551 2016-12-02 08:20   
gość_1c551 - Profil gość_1c551
gość_0bb9c - jakby to z tym milionowym była prawda to niezła wtopa ;)
gość_0bb9c 2016-12-02 05:55   
gość_0bb9c - Profil gość_0bb9c
Miał być Tel Awiw, Równe, Kijów, Mediolan, powrót FRA! A tu statystyk za listopad nie ma, czyżby nie zgadzało się z pax milionowym? A może ten prezes już powinien odejście i wrócić do księgowości w MPWIK?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy