Lotnisko Chopina: Będą szlabany przed terminalem

21 listopada 2016 07:20
2 komentarze
Warszawskie lotnisko wprowadzi ograniczenie czasu postoju samochodów przed terminalem na poziomie odlotów - dowiedział się nieoficjalnie Pasazer.com. Za darmo będzie można parkować jedynie kilka minut.
Reklama
Tzw. strefa "Kiss & Fly" ma umożliwić dowiezienie pasażerów pod terminal, spokojne wypakowanie bagaży i pożegnanie się, po czym odjazd. Ograniczenie czasu postoju ma zapobiec dłuższemu parkowaniu i np. odprowadzaniu podróżnych do terminala.

Obecnie przed terminalem na górnym poziomie, czyli na odlotach, teoretycznie obowiązuje zakaz postoju powyżej 2 minut, ale jest on trudny w egzekucji. W godzinach szczytu powoduje to chaos - na tych samych pasach tłoczą się prywatni kierowcy, taksówkarze i autobusy.

Aby rozwiązać ten problem, Lotnisko Chopina zamierza zainstalować szlabany przed wjazdem na pasy przed terminalem - dowiedział się nieoficjalnie Pasazer.com.

Kierowcy będą pobierali bilet parkingowy, ale pierwszych kilka minut będzie darmowe. Potem będą jednak naliczane bardzo wysokie opłaty. System ma obowiązywać na dwóch pasach bliżej terminala. Trzeci będzie przeznaczony dla kierowców przejeżdżających bez zatrzymania oraz osób dojeżdżających do hoteli lotniskowych.

Według naszych informacji zmiana ma zostać wprowadzona od początku roku.

Podobne parkingi typu "Kiss & Fly" z kilkuminutowym postojem za darmo oferują także inne polskie lotniska, co opisywaliśmy w naszym raporcie.

Ostatnie komentarze

gość_c4b0b 2016-12-11 16:12   
gość_c4b0b - Profil gość_c4b0b
O, nareszcie. Ktoś zauważył, że kiss and fly są niemal wszędzie, poza Warszawą.
dareck 2016-11-21 13:46   
dareck - Profil dareck
No i prawidłowo.. Tam gdzie zawodzi ludzkie poczucie wyczucia i przyzwoitości, jedynie takie rozwiązanie ma rację bytu. Zresztą po początkowym okresie buntu tych, co "ja tu dosłownie na dwie minutki", wszyscy odczują pozytywy takiego regulowania czasu postoju...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy