×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates niezadowolone z silników Rolls-Royce'a


Nowe silniki Rolls-Royce'a wykonane dla airbusa A380 mają pewne nieokreślone problemy techniczne - twierdzi Tim Clark, prezes Emirates. Mimo to Clark ma nadzieje na planowy odbiór pierwszego samolotu z nowymi silnikami.


Clark powiedział, że nie planuje odroczenia dostaw A380 pod warunkiem, że wszystkie problemy z silnikami zostaną w szybkim tempie wyeliminowane. 

- Oczekujemy silników dokładnie takich jakie zostały określone w umowie - oznajmił Clark. 

Pierwszy airbus A380 wyposażony w silniki Rolls-Royce według planu ma zostać dostarczony 2 grudnia br. Do tej pory A380 Emirates były napędzane silnikami GP7272 oraz ich ulepszonym modelem, w którym został zwiększony ciąg do 320kN. Producentem tych jednostek napędowych jest Engine Alliance, spółka joint-venture General Electric i Pratt & Whitney. Teraz Emirates zamierza odebrać nowe samoloty z silnikami Trent produkcji brytyjskiego Rolls-Royce'a.

- Współpracujemy z Emirates i Airbusem, żeby wywiązać się z wdrożenia silników Trent do airbusów A380 we flocie Emirates - oświadczył rzecznik Royce-Rolls. 

Ogłoszony w kwietniu 2015 r. kontrakt na dostawę silników dla 50 airbusów A380 o wartości 9,2 mld dolarów amerykańskich to największe zlecenie pochodzące spoza sektora wojskowego w historii tego brytyjskiego przedsiębiorstwa. Umowa obejmuje dostawę 210 silników, w tym 10 zapasowych, oraz objęcie ich specjalnym programem Totalcare przez cały okres użytkowania. Według arabskiego przewoźnika Trenty 900 od Rolls-Royce'a są o 4 proc. oszczędniejsze niż jednostki napędowe GP7272 produkowane przez Engine Alliance.

Emirates oczekuje na realizację dostaw o wartości 112 mld dolarów, wliczając dostawę 55 airbusów A380. Tylko w grudniu przewoźnik otrzyma pięć samolotów SuperJumbo. 

fot. Piotr Bożyk
gość_49189 - Profil
gość_49189
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie