×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Elektroniczna Mildred pomoże znaleźć tanie bilety


Lufthansa uruchomiła system Mildred - chatbota, czyli oprogramowanie automatycznie prowadzące konwersację na Facebooku z pasażerem. Mildred wynajduje najtańsze bilety na określonych trasach.

Chatbot działa w aplikacji Facebook Messenger. Pasażerowie mogą wysłać zapytanie precyzujące, z którego lotniska chcą lecieć, lub podać swoje miasto zamieszkania, a wtedy Mildred automatycznie znajdzie porty lotnicze w pobliżu. Nie trzeba też wpisywać lotniska docelowego, wystarczy określić atrakcję. Dzięki współldziałaniu z bazą danych Google Geolocation Mildred przetworzy zapytanie pasażera np. o wieżę Eiffla na wyszukiwanie lotów do Paryża.

Po wpisaniu trasy chatbot domyślnie wyszukuje najtańsze bilety w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy, ale pasażerowie mogą łatwo zawęzić okres wyszukiwania do konkretnych dat lub okresów. Mogą też określić klasę podróży.

Po znalezieniu i wybraniu biletów pasażerowie są przekierowywani na mobilną stronę Lufthansy, gdzie mogą dokonać rezerwacji.

Mildred działa na zasadzie platformy przetwarzania naturalnego języka (NLP) Wit.ai, co oznacza, że pasażerowie nie muszą używać żadnych zdefiniowanych haseł czy komend. System zapamiętuje wybrane lotnisko na 24 godziny i ma umożliwiać pasażerom uszczegółowienie zapytania w formie normalnych pytań.

Na razie Mildred "rozmawia" z pasażerami po angielsku i niemiecku, ale Lufthansa zamierza rozszerzać jej zdolności. Dostępna obecnie na systemy iOS i Android aplikacja to wersja beta. Aby rozpocząć korzystanie z niej, należy w wyszukiwarce Facebook Messengera wpisać „Lufthansa Best Price”. Możliwe jest też skorzystanie z chatbota na komputerze na stronie mildred.lh.com.  gość_8c316 - Profil
gość_8c316
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie