×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katastrofa lotnicza na Malcie


(24.10) Pięć osób zginęło po tym, gdy samolot którym lecieli rozbił się tuż po starcie z portu lotniczego Luqa o godzinie 7.20 rano.
Źródła podają, że samolot runął na ziemię chwile po starcie i stanął w płomieniach. Świadkowie powiedzieli lokalnej gazecie Times of Malta, że samolot wystartował i wzniósł się, po czym przechylił się na prawą stronę i runął na ziemię.


Służby ratownicze są na miejscu katastrofy, port lotniczy Malta International Airport jest zamknięty do odwołania. 

Samolot, który uległ katastrofie to dwusilnikowa maszyna Metroliner, wynajęta z Luksemburga do transportu przedstawicieli Frontex, organizacji Unii Europejskiej zajmującej się zarządzaniem współpracą operacyjną na zewnętrznych granicach państw członkowskich. Z planu lotu wynika, że samolot leciał do miejscowości Misurata w Libii. 

Aktualizacja (10:50): Samolot, który uległ katastrofie nie był wynajęty przez Frontex a na jego pokładzie nie podróżowali pracownicy tej organizacji - poinformował Frontex poprzez platformę Twitter. fot. Rachel AgiusReklama


Booking.com
gość_c2e19 - Profil
gość_c2e19
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie