American Airlines mają kłopoty z europejskimi trasami

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
24 października 2016 11:08
2 komentarze
Przez lata trasy transatlantyckie były źródłem sporych dochodów dla przewoźnika z USA, jednak w ciągu kilku ostatnich miesięcy trend ten uległ odwróceniu.
Reklama

O spadających dochodach na trasach transatlantyckich poinformowały linie lotnicze American Airlines, które w ubiegłym tygodniu opublikowały dane finansowe rok do roku za tegoroczny trzeci kwartał. Jak informuje przewoźnik, w tym okresie dochody z lotów transatlantyckich spadły o 11,2 procent w stosunku do trzeciego kwartału ubiegłego roku, a od początku tego roku spadły o 7,7 procent. W trzecim kwartale ilość pasażerów na tych trasach zmniejszyła się o 3,9 procent.

- Podczas gdy niektóre obszary takie jak Ameryka Łacińska odnotowały solidny wzrost pod względem dochodów, to rynek transatlantycki pozostaje dla nas wyzwaniem - powiedział prezydent American Airlines, Robert Isom.

W ciągu trzeciego kwartału 2016 roku loty transatlantyckie stanowiły 45 międzynarodowych operacji przewoźnika.

Isom poinformował, że główne powody słabszych wyników to silna konkurencja przewoźników niskokosztowych, zawirowania kursu walut spowodowane przez Brexit oraz spadek popytu spowodowany zamachami terrorystycznymi w Europie. Przy wysokim oferowaniu linia musiała obniżyć ceny biletów by zapełnić samoloty, co przełożyło się na mniejsze dochody.

American Airlines nie jest jedynym przewoźnikiem z USA, który coraz gorzej radzi sobie na trasach transatlantyckich - w zeszłym tygodniu linie lotnicze United Airlines także poinformowały o pogarszającej się sytuacji na tym rynku, będącej następstwem nadwyżki oferowania oraz niestabilności wywołanej przez Brexit.

Ogólnie jednak, American Airlines odnotowały dobre wyniki w trzecim kwartale 2016 roku.

- Wypracowaliśmy niemal rekordowy zysk, pomimo nie najlepszego klimatu ekonomicznego. - ogłosił prezes linii, Doug Parker.

Linie ogłosiły, że zysk za trzeci kwartał 2016 roku wynosi 737 milionów dolarów.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_67f6a 2016-10-24 13:04   
gość_67f6a - Profil gość_67f6a
zachciało sie im umów JV to mają
lysypiotr76 2016-10-24 11:19   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Tak ostatnio dyskutowaliśmy o norweskiej taniej linii. Jednak ich wpływ jak się okazuje jest coraz większy na kondycje finansową na dziś amerykańskich ale pewnie i wkrótce europejskich linii .
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama