×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa i Air China zacieśniają współpracę


Air China oraz Lufthansa zacieśnią współpracę na rynkach chińskim oraz europejskim. Przyczyni się to do zwiększenia oferty na tych rynkach, ale może okazać się złą wiadomością dla polskiego LOT-u.


Air China oraz Grupa Lufthansy podpisały umowę partnerską, która pozwoli na zbudowanie wspólnej oferty połączeń pomiędzy Europą a Chinami w ramach porozumienia joint-venture.

Porozumienie pomiędzy tymi dwoma grupami lotniczymi to kolejny etap działań, o których przewoźnicy rozmawiali już przeszło ponad dwa lata temu. Nowa umowa partnerska ma na celu znaczne zwiększenie liczby połączeń objętych code-share oraz udoskonalenie współpracy handlowej pomiędzy liniami. 

Joint-venture z Air China to dla niemieckiego przewoźnika jeden z kluczowych elementów strategii rozwoju partnerstwa w Azji. Już wcześniej Lufthansa zacieśniła współpracę z japońskimi liniami All Nippon Airlines (ANA) oraz z innym członkiem sojuszu Star Alliance, Singapore Airlines. 

- Jako przewoźnik narodowy, Air China jest idealnym partnerem dla Lufthansy w Chińskiej Republice Ludowej. Chiński rynek lotniczy jest jednym z najważniejszych obszarów wzrostu na świecie. Chcemy skorzystać z tego wzrostu wraz z naszym partnerem z sojuszu Star Alliance - powiedział Carsten Spohr, prezes Lufthansy. 

- Joint-venture z Lufthansą oraz spółkami zależnymi Austrian Airlines oraz Swiss International Air Lines to kolejne ważne kroki w naszej strategii globalizacyjnej poprzedzonej wstąpieniem Air China do sojuszu Star Alliance w grudniu 2007 r. Obie strony będą mogły teraz stać się bardziej konkurencyjne zarówno w Chinach, jak i w Europie. W ramach joint-venture będziemy dalej zwiększać siatki połączeń w Chinach i w Europie, poprawiać połączenia dolotowe na innych rynkach oraz optymalizować rozkłady lotów. Pozwoli nam to na dostarczenie bardziej elastycznej oferty handlowej, poprawienie oferty taryfowej oraz zwiększenie satysfakcji konsumerskiej - powiedział Cai Jianjiang, prezes Air China. 

Porozumienie pomiędzy grupami jest szczególnie istotne z punktu widzenia Lufthansy, której pozwoli na znaczne wzmocnienie swojej obecności na drugim największym rynku lotniczym na świecie. Wraz z transatlantyckim trójstronnym joint-venture podpisanym z United Airlines oraz Air Canada, Lufthansa pokrywa obecnie wszystkie najważniejsze rynki międzykontynentalne na świecie. 

Rozszerzona siatka połączeń code-share pozwoli klientom Air China na wygodną podróż w kierunkach takich jak: Austria, Belgia, Niemcy, Szwajcaria z przesiadką w hubach we Frankfurcie, Monachium, Zurychu lub w Wiedniu. 

Dla Air China to kolejny element ekspansji na Starym Kontynencie. Dziś (21.09) linia zainaugurowała także loty z Warszawy do Pekinu, o czym pisaliśmy tutaj

Umowa pomiędzy Air China a Lufthansą wejdzie w życie wraz z początkiem sezonu letniego 2017 r. 

Porozumienie niemieckiej i chińskiej linii lotniczej może utrudnić współpracę LOT-u z Air China. Polski przewoźnik chce podpisać z partnerem z Pekinu umowę code-share. Jednak można przypuszczać, że Air China będzie w pierwszej kolejności rozmawiała z Lufthansą o wzmocnieniu oferty przez huby we Frankfurcie i Monachium, a nie przez Warszawę.
gość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie