Air China wylądowała w Warszawie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
21 września 2016 09:47
27 komentarzy
Dziś (21.09) o godz. 7:20 na warszawskim Lotnisku Chopina po raz pierwszy wylądował samolot linii Air China wykonujący regularne połączenie z Pekinu. Na pokładzie było ponad 200 osób.
Reklama
Rejs CA737 obsługiwał samolot airbus A330-200 o numerach rejestracyjnych B-6131 i 237 miejscach na pokładzie. W powitaniu pierwszego rejsu na Lotnisku Chopina uczestniczyli m.in. ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Xu Jian oraz wiceprezes Air China ds. handlowych.


Zarówno przedstawiciele strony chińskiej, jak i dyrektor naczelny Portów Lotniczych Mariusz Szpikowski, podkreślali znaczenie nowego połączenia dla rozwoju polsko-chińskiej wymiany gospodarczej, naukowej, kulturowej i turystycznej. Chińczycy zwracali uwagę, że Polska to kraj doskonale położony geograficznie na styku Nowego Jedwabnego Szlaku (czyli chińskiej inicjatywy infrastrukturalnej łączącej Europę z Państwem Środka) i szlaków transeuropejskich.

Na pokładzie pierwszego rejsu do Warszawy było ponad 200 osób, co jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę, że sprzedaż biletów ruszyła zaledwie ok. miesiąc przed inauguracją. Wypełnienie połączenia powrotnego do Chin przekracza 90 proc.


Z uwagi na oficjalny charakter pierwszego lotu został on opóźniony o ok. godzinę. Rozkładowo maszyny Air China będą lądować w Warszawie o godz. 6:20 po 9 godz. 50 min lotu z Pekinu. Przewoźnik zaplanował na razie cztery loty tygodniowo (w poniedziałki, środy, piątki i soboty). Wyloty z Warszawy zaplanowano na 14:10 czasu lokalnego (po zmianie czasu na zimowy - 13:10). Rejs do Chin potrwa krócej - ok. 8,5 godziny.


Rozkład uzupełnia się z rejsami LOT-u, który lata z Warszawy do Pekinu w pozostałe dni tygodnia. Zimą Air China zmniejszy częstotliwość do dwóch rejsów tygodniowo.


fot. Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kamiskl 2016-09-23 11:39   
kamiskl - Profil kamiskl
Czy ktoś wie o co chodzi z podziałem rejsów do PEK pomiędzy Air China/Lot? Teoretycznie Lot powinien wykonywać rejsty do Pekinu w te dni w które nie lata Air China tak by ich oferta się nie dublowała. Tymczasem w tej chwili Lot lada z Pekinu w te same dni co Air China. W przyszłym tygodniu jest rejst Lotu w Pn, Śr i Pt. Air China leci zaś w Pn, Śr, PT i Sob. Coś tu chyba nie gra bo linie zamiast się uzupełniać to dublują.
gość_16fea 2016-09-22 16:40   
gość_16fea - Profil gość_16fea
pabliakiss - Pseudo biznesmen i pseudo podróżnik z Rzeszowa.Niech leci .................... i tam zostanie. Tam takich szajbusów wielbią.
pablakiss 2016-09-22 14:06   
pablakiss - Profil pablakiss
@gość_be94a - Nie pajacuj . O której godzinie nie byłbyś na Suvarnabhumi czy Don Muang , zawsze słyuchać naszą ojczystą mowę . Drimka 2 x w tygodniu ,zapełnili by bez problemu .
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy