×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air China wylądowała w Warszawie


Dziś (21.09) o godz. 7:20 na warszawskim Lotnisku Chopina po raz pierwszy wylądował samolot linii Air China wykonujący regularne połączenie z Pekinu. Na pokładzie było ponad 200 osób.


Rejs CA737 obsługiwał samolot airbus A330-200 o numerach rejestracyjnych B-6131 i 237 miejscach na pokładzie. W powitaniu pierwszego rejsu na Lotnisku Chopina uczestniczyli m.in. ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Xu Jian oraz wiceprezes Air China ds. handlowych. 


Zarówno przedstawiciele strony chińskiej, jak i dyrektor naczelny Portów Lotniczych Mariusz Szpikowski, podkreślali znaczenie nowego połączenia dla rozwoju polsko-chińskiej wymiany gospodarczej, naukowej, kulturowej i turystycznej. Chińczycy zwracali uwagę, że Polska to kraj doskonale położony geograficznie na styku Nowego Jedwabnego Szlaku (czyli chińskiej inicjatywy infrastrukturalnej łączącej Europę z Państwem Środka) i szlaków transeuropejskich.

Na pokładzie pierwszego rejsu do Warszawy było ponad 200 osób, co jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę, że sprzedaż biletów ruszyła zaledwie ok. miesiąc przed inauguracją. Wypełnienie połączenia powrotnego do Chin przekracza 90 proc. 


Z uwagi na oficjalny charakter pierwszego lotu został on opóźniony o ok. godzinę. Rozkładowo maszyny Air China będą lądować w Warszawie o godz. 6:20 po 9 godz. 50 min lotu z Pekinu. Przewoźnik zaplanował na razie cztery loty tygodniowo (w poniedziałki, środy, piątki i soboty). Wyloty z Warszawy zaplanowano na 14:10 czasu lokalnego (po zmianie czasu na zimowy - 13:10). Rejs do Chin potrwa krócej - ok. 8,5 godziny.


Rozkład uzupełnia się z rejsami LOT-u, który lata z Warszawy do Pekinu w pozostałe dni tygodnia. Zimą Air China zmniejszy częstotliwość do dwóch rejsów tygodniowo. 


fot. Dominik Sipinskigość_06004 - Profil
gość_06004
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie