×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: ILS już od połowy września


System ILS na Gdańskim lotnisku zostanie ponownie uruchomiony już w połowie września. To kilka tygodni szybciej niż planowano.


Remont gdańskiego systemu ILS rozpoczął się 4 kwietniaPolska Agencja Żeglugi Powietrznej, która dokonywała wymiany 15-letnich urządzeń, nie podawała dokładnego terminu zakończenia, ale mówiło się o połowie października jako dacie ponownego uruchomienia systemu. 

Jak informuje portal trojmiasto.pl, PAŻP zakończyła już prace remontowe i obecnie trwa "oblatywanie" nowych urządzeń. Umożliwi to start nowego systemu już 15 września. Jeżeli tak się stanie, to od tego momentu znacząco zmaleje ryzyko odwołanych czy przekierowanych lotów ze względu na niekorzystne warunki pogodowe.

Koszty remontu ILS wyniosły około 4 mln złotych. Za remont zapłaciła Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, do której należą nadajniki systemu. Rok wcześniej lotnisko wydało 70 mln złotych na dostosowanie infrastruktury portu lotniczego do podwyższonej kategorii ILS CAT II, działającej przed remontem od jesieni 2015 r.

- Nowe urządzenie ILS będzie pracowało w kategorii II, wszelkie zmiany w infrastrukturze lotniskowej wykonanej przez port lotniczy do tej pory są i będą kompatybilne z montowanym urządzeniem. Docelowo nowe urządzenie po spełnieniu warunków przez port lotniczy będzie mogło działać w kategorii III - poinformował rzecznik PAŻP Mikołaj Karpiński.


Reklama


Booking.com
gość_f35cc - Profil
gość_f35cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie