×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Szczytnie będzie promować region


Spółka zarządzająca lotniskiem w Szczytnie wyda 4,8 mln zł na promocję regionu w ramach większej akcji prowadzonej przez Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizację Turystyczną. W planach jest też bliska współpraca z przedsiębiorcami branży turystycznej w regionie.


Oficjalna nazwa kampanii promocyjnej realizowanej przez zarządzającą lotniskiem spółkę Warmia i Mazury to "Promocja walorów gospodarczych oraz turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego". W praktyce chodzi o warty 4,8 mln zł projekt, który będzie realizowany m.in. poprzez promocję w liniach lotniczych. Na lotnisku także pojawią się bannery reklamujące atrakcje regionu dla pasażerów przylatujących. - tak brzmi nazwa kampanii promocyjnej realizowanej przez zarządzającą lotniskiem spółkę Warmia i Mazury, będącej elementem .

“Kampania będzie realizowana poprzez promocję w formie newsletterów, artykułów w magazynach pokładowych, które wydają przewoźnicy, jak też na ich stronach wylicza dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Justyna Szostak, cytowana przez "Gazetę Olszyńską". - Billboardy, materiały reklamowe, które pojawiły się w lotnisku, jak również informacje o atrakcjach turystycznych regionu zamieszczone na stronie internetowej, mają mu w tym pomóc. Trzeci element kampanii jest skierowany już do mieszkańców Warmii i Mazur, Podlasia i północnej części Mazowsza. Informuje, dlaczego warto korzystać z lotniska.

Kampania potrwa do listopada. Jest elementem długofalowej akcji "Samolotem na Mazury", za którą odpowiada Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna. To z jej budżetu zostaną sfinansowane reklamy.

Port lotniczy liczy także na obsługę lotów czarterowych. Nie chodzi jednak o loty zabierające pasażerów z Polski na egzotyczne wakacje, ale o czartery z turystami zainteresowanymi Warmią i Mazurami. 

- Oferta z Warmii i Mazur jest podobna do tych, które oferują biura podroży w przypadku wyjazdów na wakacje w rejon basenu Morza Śródziemnego: przylot na lotnisko, transfer do hotelu, wycieczki fakultatywne - przekonuje Szostak.

W tym sezonie powołany został regionalny operator turystyki. Współpracuje już z prawie 30 hotelami z regionu i zajmuje się sprzedażą ich oferty. Od lipca do sierpnia w wybranych hotelach trwał program, dzięki któremu goście mogli wykupić u rezydenta wycieczki fakultatywne po Warmii i Mazurach.

W tym roku lotnisko ma w planach obsłużyć około 30 tys. pasażerów. Jednak ambicje władz portu oraz W-MROT są znacznie większe. Szostak przypomina, że zgodnie z prognozami za 12 lat lotnisko będzie obsługiwało pół miliona osób rocznie. gość_00223 - Profil
gość_00223
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie