Lotnisko w Szczytnie będzie promować region

2 września 2016 09:45
9 komentarzy
Spółka zarządzająca lotniskiem w Szczytnie wyda 4,8 mln zł na promocję regionu w ramach większej akcji prowadzonej przez Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizację Turystyczną. W planach jest też bliska współpraca z przedsiębiorcami branży turystycznej w regionie.
Reklama
Oficjalna nazwa kampanii promocyjnej realizowanej przez zarządzającą lotniskiem spółkę Warmia i Mazury to "Promocja walorów gospodarczych oraz turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego". W praktyce chodzi o warty 4,8 mln zł projekt, który będzie realizowany m.in. poprzez promocję w liniach lotniczych. Na lotnisku także pojawią się bannery reklamujące atrakcje regionu dla pasażerów przylatujących. - tak brzmi nazwa kampanii promocyjnej realizowanej przez zarządzającą lotniskiem spółkę Warmia i Mazury, będącej elementem .

“Kampania będzie realizowana poprzez promocję w formie newsletterów, artykułów w magazynach pokładowych, które wydają przewoźnicy, jak też na ich stronach - wylicza dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Justyna Szostak, cytowana przez "Gazetę Olszyńską". - Billboardy, materiały reklamowe, które pojawiły się w lotnisku, jak również informacje o atrakcjach turystycznych regionu zamieszczone na stronie internetowej, mają mu w tym pomóc. Trzeci element kampanii jest skierowany już do mieszkańców Warmii i Mazur, Podlasia i północnej części Mazowsza. Informuje, dlaczego warto korzystać z lotniska.-

Kampania potrwa do listopada. Jest elementem długofalowej akcji "Samolotem na Mazury", za którą odpowiada Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna. To z jej budżetu zostaną sfinansowane reklamy.

Port lotniczy liczy także na obsługę lotów czarterowych. Nie chodzi jednak o loty zabierające pasażerów z Polski na egzotyczne wakacje, ale o czartery z turystami zainteresowanymi Warmią i Mazurami.

- Oferta z Warmii i Mazur jest podobna do tych, które oferują biura podroży w przypadku wyjazdów na wakacje w rejon basenu Morza Śródziemnego: przylot na lotnisko, transfer do hotelu, wycieczki fakultatywne - przekonuje Szostak.

W tym sezonie powołany został regionalny operator turystyki. Współpracuje już z prawie 30 hotelami z regionu i zajmuje się sprzedażą ich oferty. Od lipca do sierpnia w wybranych hotelach trwał program, dzięki któremu goście mogli wykupić u rezydenta wycieczki fakultatywne po Warmii i Mazurach.

W tym roku lotnisko ma w planach obsłużyć około 30 tys. pasażerów. Jednak ambicje władz portu oraz W-MROT są znacznie większe. Szostak przypomina, że zgodnie z prognozami za 12 lat lotnisko będzie obsługiwało pół miliona osób rocznie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_05ee0 2016-09-05 12:43   
gość_05ee0 - Profil gość_05ee0
@gość_b8f60 Ale okolice Zielonej Góry są o wiele piękniejsze od Mazur,a Pojezierze Lubuskie z Łagowem i Lubniewicami są przepiękne.Mazury ja uważam za przereklamowane i to niesłusznie, a np.Ziemia Lubuska lub Bory Tucholskie z pięknymi i czystymi jeziorami są niedoreklamowane.Jednak jeziora to atrakcja tylko na lato,więc już przestańcie nudzić z tymi Mazurami.
gość_b8f60 2016-09-04 12:10   
gość_b8f60 - Profil gość_b8f60
Turysta zagraniczny, który przyleci na tydzień na Mazury wyda około 3 000 zł. Dlatego Szymany mają sens, w przeciwieństwie do Radomia i Zielonej Góry.
lysypiotr76 2016-09-03 13:30   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Do jesieni Szymany będą miały na ,,liczniku'' 30 tys pasażerów.Przedstawiciel lotniska zaliczył Radom do ,, nieudanych inwestycji ''. zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy