×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar Airways lądował awaryjnie w Stambule


Rejs katarskiej linii o numerze QR240 musiał zostać zawrócony i awaryjnie lądował w Stambule-Atatürk. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem przesłanym do redakcji Pasazer.com przez Qatar Airways, powodem był zderzenie samolotu z ptakiem.


Samolot wystartował o 13:20 czasu lokalnego z głównego stambulskiego lotniska. Realizował lot do Dohy. Z kolei lądowanie awaryjne miało miejsce 40 min. później. Wcześniej podawano, iż powodem był pożar lewego silnika.

Nikomu z 298 pasażerów oraz 13 członków personelu pokładowego nic się nie stało. Wszyscy obecni na pokładzie bezpiecznie go opuścili. Przewoźnik zadbał o ich wszystkie niezbędne potrzeby.

- Bezpieczeństwo naszych podróżnych jest naszym priorytetem. Piloci postąpili zgodnie z ustalonymi procedurami - głosi komunikat Qatar Airways.

Maszyna, która uległa awarii to airbus A330-300 o znakach rejestracyjnych A7-AEO i numerze seryjnym 918. Został on wyprodukowany w 2008 roku, liczy zatem niewiele ponad 8 lat. Napędzały go dwa silniki General Electric GE CF6-80. We flocie Qatar Airways samolotowi nadano imię Shadeda. Linia posiada 13 sztuk samolotów tego typu. 

Lotnisko Stambuł-Atatürk funkcjonuje normalnie.

#AKTUALIZACJA godz. 16:55: dochodzi komentarz przewoźnika#


gość_adad5 - Profil
gość_adad5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie