Lagardere na lotnisku w Gdańsku

20 lipca 2016 12:55
7 komentarzy
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy zawarł wieloletnią umowę z grupą Lagardere Travel Retail na komercjalizację powierzchni handlowych i gastronomicznych.
Reklama
Efektem zawartej umowy będzie powstanie w latach 2016-2018 kilkunastu nowych lokali handlowych o łącznej powierzchni przekraczającej 5 tys. m² i zainwestowanie przez Grupę Lagardere Travel Retail ponad 30 mln zł. Grupa ta będzie master-koncesjonerem w Porcie Lotniczym Gdańsk do roku 2028. Najbardziej charakterystycznym elementem komercyjnym będzie powstanie sklepów wolnocłowych Aelia Duty Free typu „walk-through”, jak również wybudowanie strefy premium dla szczególnie wymagających pasażerów. Osią tej strefy staną się lokale: Le Connaisseur (lokal premium z ofertą handlową alkoholi i możliwością ich degustacji) oraz Premium Food Gate zaprojektowany jako kulinarna „pocztówka miasta Gdańsk”.Największą atrakcją dla pasażerów będzie powstanie pierwszego w Trójmieście sklepu marki Victoria’s Secret. Dzięki zawarciu tej umowy podniesiony zostanie standard świadczonych usług dla pasażerów w strefie handlowo-usługowej lotniska w Gdańsku, co będzie ułatwiać i umilać podróże naszym pasażerom.

Grupa Lagardere Travel Retail to czwarty gracz na światowym rynku operatorów powierzchni duty free, lider sprzedaży detalicznej w kategorii travel essentials na lotniskach (prasa, książki, artykuły podróżne i serwisowe, upominki i inne), a od kilku lat wiodący operator lokali gastronomicznych na lotniskach i dworcach. Grupa Lagardere Travel Retail posiada 714 placówek działających pod 33 różnymi markami z sektora retail&foodservice.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-07-21 18:32   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Sami z własnego doświadczenia widzicie że jedna firma to katastrofa. Niestety w zasadzie od początku wiadomym było kto wygra . Szefostwo firmy już dawno temu informowało o ekspansji na polskim rynku , będąc pewnym wygrania przetargu w GDN ? Trochę dziwna sytuacja.
spotter10 2016-07-21 14:03   
spotter10 - Profil spotter10
Super. Jak będzie monopol, to będzie kiszka. W WAW jak były obok siebie Aelia i Baltona, to ceny były rozsądne. Jak się Baltona wyniosła, to Aelia dała taki kosmos, że człowiekowi się odechciewało cokolwiek!
spooks 2016-07-21 13:34   
spooks - Profil spooks
...do *marca
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy