×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates: A380 do Auckland zamiast boeinga 777


Po niespełna roku linie Emirates zastąpią boeinga 777-200LR na bezpośredniej trasie Dubaj-Auckland samolotem A380. Powodem zmiany samolotu na większy jest popularność bezpośredniego połączenia z Auckland.


Dwupokładowy A380 – flagowy samolot Emirates – rozpocznie loty na obecnie najdłuższej trasie świata 30 października br. Przewoźnik obsługuje połączenie od 1 marca, a oprócz tego realizuje trzy codzienne loty A380 z Auckland do Dubaju z przesiadką w Australii oraz codzienne połączenie obsługiwane przez boeinga 777-300ER z Christchurch.

Rejs nr EK448 z Dubaju zaplanowano na 10.05 z lądowaniem w Auckland następnego dnia o 11.10 (czasu lokalnego). Natomiast rejs nr EK449 z Auckland zaplanowano na 21.15 z lądowaniem w Dubaju następnego dnia rano o 5.35 (czasu lokalnego). 

Pasażerowie lotu inauguracyjnego na początku marca polecieli z Dubaju do Auckland na pokładzie A380. W ten sposób przewoźnik uczcił rozpoczęcie bezpośrednich rejsów na trasie, jednak później loty były realizowane przez Boeinga 777-200LR.

Linie Emirates są największym operatorem A380 na świecie, dysponując obecnie 80 maszynami tego typu. W ubiegłym miesiącu przewoźnik złożył nowe zamówienie na dwa nowe samoloty A380, których dostawa ma nastąpić w czwartym kwartale 2017 roku. Tym samym liczba zamówionych maszyn wynosi 64.

Obecnie samoloty A380 Emirates obsługują 40 kierunków na całym świecie – co czwarty kierunek w siatce połączeń pasażerskich przewoźnika. Od 1 lipca tego roku kolejnym kierunkiem obsługiwanym przez A380 będzie Wiedeń.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.




gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie