Sześć linii z prawami do lotów ze Stanów na Kubę

11 czerwca 2016 10:19
1 komentarz
Amerykański Departament Transportu (DOT) udzielił sześciu liniom lotniczym zgody na loty ze Stanów Zjednoczonych na Kubę. Na razie decyzja dotyczy wyłącznie lotów na lotniska inne niż w Hawanie. O trasach do stolicy Kuby DOT zadecyduje latem.
Reklama
Żadna z linii nie otrzymały zgody na loty do Varadero. Zamiast do tego popularnego kurortu, przewoźnicy będą oferować loty do pobliskiego Matanzas. W strukturze rejsów wyraźnie dominują trasy z Florydy, gdzie mieszka największa w Stanach społeczność kubańska. Wszystkie loty rozpoczną się jesienią br.


American Airlines otrzymały zgodę na po dwa rejsy dziennie z Miami do Santa Clary, Holguin i Matanzas oraz po jednym dziennie z Miami do Cienfuegos i Camaguey. Loty do Santa Clary i Holguin będą obsługiwane boeingami 737-800, a pozostałe trasy - airbusami A319.

Frontier Airlines z kolei mogą latać codziennie między Chicago O'Hare a Santiago de Cuba. Raz w tygodniu linia poleci z Chicago do Matanzas. Z kolei z Philadelphii przewoźnik poleci do Camaguey (cztery razy w tygodniu), Santa Clary (trzy razy w tygodniu) i Matanzas (raz w tygodniu). Wszystkie połączenia będą obsługiwane airbusami A320.

Linia jetBlue dostała zgodę na codzienne loty z Fort Lauderdale na Florydzie do Camaguey, Holguin i Santa Clary. Wszystkie będą obsługiwane airbusami A320.

Regionalny przewoźnik Silver Airlines poleci niewielkimi saabami 340 z Fort Lauderdale do dziewięciu kubańskich miast: Camaguey, Cayo Coco, Cayo Largo del Sur, Cienfuegos, Holguin, Manzanillo, Santa Clary, Santiago de Cuba i Matanzas.

Southwest Airlines polecą z Fort Lauderdale do Matanzas (dwa razy dziennie) i Santa Clary (codziennie) samolotami boeing 737-700.

Linia Sun Country zaoferuje z kolei loty z Minneapolis-St.Paul do Matanzas i Santa Clary - obydwa będą wykonywane raz w tygodniu boeingami 737.

Zgody na loty nie otrzymała start-upowa linia Eastern Air Lines - według DOT, firma wykorzystuje markę starej linii i ma pozwolenie jedynie na loty czarterowe.

Możliwość uruchomienia regularnych lotów ze Stanów na Kubę to efekt zawartego już w grudniu 2015 r. porozumienia o przywróceniu ruchu lotniczego między tymi krajami. Amerykańscy przewoźnicy walczyli o jak najwięcej zgód na loty, bo kubański rynek jest potencjalnie bardzo lukratywny, a teraz w ogóle niezagospodarowany - pisaliśmy o tym niedawno w Raporcie Pasazer.com.

mapa Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

gość_886b2 2016-06-11 18:03   
gość_886b2 - Profil gość_886b2
gdzie polecacie leciec z Chicago w pierwszej kolejnosci? Matanzas czy Santiago?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy