×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sześć linii z prawami do lotów ze Stanów na Kubę


Amerykański Departament Transportu (DOT) udzielił sześciu liniom lotniczym zgody na loty ze Stanów Zjednoczonych na Kubę. Na razie decyzja dotyczy wyłącznie lotów na lotniska inne niż w Hawanie. O trasach do stolicy Kuby DOT zadecyduje latem.


Żadna z linii nie otrzymały zgody na loty do Varadero. Zamiast do tego popularnego kurortu, przewoźnicy będą oferować loty do pobliskiego Matanzas. W strukturze rejsów wyraźnie dominują trasy z Florydy, gdzie mieszka największa w Stanach społeczność kubańska. Wszystkie loty rozpoczną się jesienią br.


American Airlines otrzymały zgodę na po dwa rejsy dziennie z Miami do Santa Clary, Holguin i Matanzas oraz po jednym dziennie z Miami do Cienfuegos i Camaguey. Loty do Santa Clary i Holguin będą obsługiwane boeingami 737-800, a pozostałe trasy - airbusami A319.

Frontier Airlines z kolei mogą latać codziennie między Chicago O'Hare a Santiago de Cuba. Raz w tygodniu linia poleci z Chicago do Matanzas. Z kolei z Philadelphii przewoźnik poleci do Camaguey (cztery razy w tygodniu), Santa Clary (trzy razy w tygodniu) i Matanzas (raz w tygodniu). Wszystkie połączenia będą obsługiwane airbusami A320. 

Linia jetBlue dostała zgodę na codzienne loty z Fort Lauderdale na Florydzie do Camaguey, Holguin i Santa Clary. Wszystkie będą obsługiwane airbusami A320. 

Regionalny przewoźnik Silver Airlines poleci niewielkimi saabami 340 z Fort Lauderdale do dziewięciu kubańskich miast: Camaguey, Cayo Coco, Cayo Largo del Sur, Cienfuegos, Holguin, Manzanillo, Santa Clary, Santiago de Cuba i Matanzas.

Southwest Airlines polecą z Fort Lauderdale do Matanzas (dwa razy dziennie) i Santa Clary (codziennie) samolotami boeing 737-700.

Linia Sun Country zaoferuje z kolei loty z Minneapolis-St.Paul do Matanzas i Santa Clary - obydwa będą wykonywane raz w tygodniu boeingami 737.

Zgody na loty nie otrzymała start-upowa linia Eastern Air Lines - według DOT, firma wykorzystuje markę starej linii i ma pozwolenie jedynie na loty czarterowe. 

Możliwość uruchomienia regularnych lotów ze Stanów na Kubę to efekt zawartego już w grudniu 2015 r. porozumienia o przywróceniu ruchu lotniczego między tymi krajami. Amerykańscy przewoźnicy walczyli o jak najwięcej zgód na loty, bo kubański rynek jest potencjalnie bardzo lukratywny, a teraz w ogóle niezagospodarowany - pisaliśmy o tym niedawno w Raporcie Pasazer.com.

mapa Dominik Sipinskigość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie