×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Maj w Katowicach lepszy o 3,4 proc.


W maju bieżącego roku odprawiono w Katowice Airport 251,1 tys. pasażerów, czyli o ponad 8 tys. więcej (+3,4 proc.) w porównaniu z tym samym miesiącem roku ubiegłego. Od początku roku obsłużono 970,5 tys. podróżnych, o 68 tys. więcej (+7,5 proc.) niż w 2015 r.

Liczba pasażerów według miesięcy
- Od siedemnastu miesięcy notujemy w Katowice Airport nieustanne wzrosty w całkowitym ruchu pasażerskim. Ponadto tegoroczny maj był najlepszym piątym miesiącem roku w historii pyrzowickiego lotniska. Po rekordowym 2015 r., w którym obsłużyliśmy pierwszy raz w historii ponad 3 mln podróżnych, w tym roku chcemy poprawić ten świetny wynik. Według naszych prognoz w 2016 r. z siatki połączeń Katowice Airport skorzysta około 3,3 mln pasażerów - powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.

W letnim rozkładzie lotów z pyrzowickiego lotniska dostępnych jest 96 tras regularnych i czarterowych do 24 państw na czterech kontynentach w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie