Od września zmiany w programie Miles&More

Marek Stus - Profil Marek Stus
27 maja 2016 21:03
2 komentarze
Obniżenie dopłat i podwyższenie stawek milowych za za bilety-nagrody po Europie - to najważniejsze zmiany, które czekają uczestników programu lojalnościowego Miles&More od połowy września 2016 roku.
Reklama

Grupa Lufthansa zdecydowała, że od 15 września br. będzie pobierać od pasażerów wymieniających mile zgromadzone w programie na przeloty po Europie liniami Lufthansa, Austrian Airlines, Brussels Airlines i Swiss International Air Lines niższe od dotychczasowych opłaty i podatki.

Redukcji ulegnie tzw. opłata paliwowa (YQ) doliczana do każdego segmentu podróży rezerwowanej za mile. W przypadku lotów w klasie ekonomicznej jej nowa stawka będzie wynosiła 5 euro za segment (zamiast dotychczasowych 40 euro), zaś dla biletów-nagród w klasie biznes wyniesie 20 euro za segment (zamiast obecnych 43 euro). Niższe stawki mają zwiększyć atrakcyjność wymiany mil na loty europejskie. Obecnie koszty opłat i podatków pobieranych przez Miles&More za takie podróże przekraczają często cenę zakupu pełnopłatnego biletu na tej samej trasie.


Nowe stawki nie będą dotyczyły biletów-nagród na przeloty Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, które już od dłuższego czasu naliczają znacznie niższą od Lufthansy opłatę paliwową.

Nieznacznej redukcji, z 18 tys. do 15 tys. mil, ulegnie także liczba mil pozwalająca na opłacenie podatków i opłat do biletów-nagród. Opcja ta jednak nie jest dostępna dla polskich uczestników programu.

Niestety obniżenie wspomnianej opłaty to jedyna pozytywna zmiana w Miles&More. Od połowy września br. wzrosną bowiem również stawki milowe za bilety-nagrody po Europie. W przypadku standardowych podróży zostanie ona podniesiona o 5000 mil w stosunku do stawek dotychczasowych. Przykładowo liczba mil koniecznych do zarezerwowania biletu w obie strony w klasie ekonomicznej na trasie europejskiej wyniesie 35 tys.


Wyższe będą również ceny biletów-nagród w promocyjnych taryfach flysmart (rezerwowanych z krótszym wyprzedzeniem). Według nowej tabeli koszt takiego biletu wyniesie 20 tys. mil w klasie ekonomicznej (dotychczas 15 tys. mil) oraz 30 tys. mil w klasie biznes (dotychczas 25 tys. mil).

Zmienią się ponadto zasady rezerwacji biletów w ramach tzw. okazji milowych. Zamiast 10 tys. mil (w klasie ekonomicznej) i 20 tys. mil (w klasie biznes) będzie trzeba na nie teraz przeznaczyć odpowiednio 15 tys. i 25 tys. mil.

Nie ogłoszono na razie zmiany stawek milowych dla podróży na trasach międzykontynentalnych oraz liniami partnerskimi z sojuszu Star Alliance. Nie można jednak wykluczyć, że także i w tym wypadku nastąpi wkrótce ich podniesienie.Reklama

Ostatnie komentarze

mietek 2016-05-30 11:29   
mietek - Profil mietek
Czyli generalnie jest podwyżka o 2 tyś mil. Wcześniej można było "kupić" bilet za mile wydają 30 tyś mil na bilet i 18 tyś mil za opłaty, czyli 48 tyś mil. A teraz to jest odpowiednio 35 tyś plus 15 tyś czyli 50 tyś.... Nie pozostaje nic innego jak czekać na okazje milowe:(
gość_f423c 2016-05-27 23:37   
gość_f423c - Profil gość_f423c
bye bye M&M...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama