China Eastern Airlines zamawiają Dreamlinery

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
21 maja 2016 10:25

Linia China Eastern Airlines potwierdziła zamówienie 15 boeingów 787-9 Dreamliner. Kontrakt jest warty zgodnie z cenami katalogowymi niemal 4 mld dolarów.  

Reklama
- Bardzo cieszymy się z tego, że będziemy mogli dodać Dreamlinery do naszej floty samolotów dalekodystansowych. Odegra to kluczową rolę w naszej ekspansji na trasach międzynarodowych i pozwoli na rentowne obsługiwanie tras typu point-to-point przez Ocean Spokojny oraz między Chinami i Europą - podkreślił cytowany w komunikacie prasowym Liu Shaoyong, prezes China Eastern Airlines.

Przewoźnik planuje wykorzystywać samoloty na trasach z bazy w Szanghaju do Los Angeles, Nowego Jorku, San Francisco i Toronto oraz na nowym połączeniu do Chicago. Do tej pory te loty są obsługiwane maszynami boeing 777-300ER.

- Mieszanka samolotów boeing 777-300ER i Dreamlinerów w wersji 787-9 pozwoli China Eastern Airlines na osiągnięcie doskonałych wyników operacyjnych przy zachowaniu elastyczności na trasach do Ameryki Północnej - zaznaczył Ihssane Mounir, wiceprezes Boeing Commercial Airplanes ds. sprzedaży w Azji Północno-Wschodniej.

Boeing 787-9 to wydłużona o 6 metrów wersja Dreamlinera znanego m.in. z floty LOT-u. Do tej pory Boeing zebrał ponad 1,1 tys. zamówień od ponad 60 klientów na obydwie wersje najnowszego samolotu. Łącznie z nowym zamówieniem Boeing przekroczył próg 100 zamówień i zobowiązań od klientów z Chin.

China Eastern Airlines to jedna z trzech głównych linii w Chinach. To siódmy pod względem liczby przewożonych pasażerów przewoźnik na świecie – rocznie obsługuje niemal 100 mln pasażerów. Flota spółki liczy ponad 560 samolotów, w tym 91 boeingów 737NG i 12 boeingów 777-300ER.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama