China Eastern Airlines i China Southern Airlines zamawiają po 35 comaców ARJ21-700

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
03 września 2019 08:24
Linie China Eastern Airlines i China Southern Airlines dołączyły do wspólnego grona z Air China zamawiając po 35 comaców ARJ21-700.
Reklama

Obaj przewoźnicy zamówili po tyle samo samolotów co Air China. Wartość transakcji według cen katalogowych wynosi po 1,33 mld dolarów na linię. Dostawy samolotów rozpoczną się w 2020 r. i zakończą w 2024 r.

Nowe samoloty we flocie China Eastern posłużą do zmniejszenia luki podażowej na trasach dowozowych oraz przyczynią się do rozwoju siatki połączeń. W przypadku China Southern ARJ21 pozwolą na zwiększenie oferowania na głównych rynkach oraz umożliwią dalszą penetrację rynku, ponadto maszyny mogą trafić do głównego przewoźnika, a nie jego spółek zależnych Chongqing Airlines i Xiamen Airlines.

China Eastern Airlines i China Southern Airlines sfinansują transakcję ze środków własnych i pożyczek bankowych lub uzgodnień finansowych z instytucjami. Dodatkowo China Eastern wskazuje, że zamówienie będzie denominowane w dolarach, natomiast płatności będą rozliczane w juanach.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama