×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleciał Dreamlinerem do Barcelony


LOT w piątek (29.04) po raz pierwszy wykonał rejs do Barcelony samolotem boeing 787-8 Dreamliner. Była to dobra okazja, by zaprezentować ten samolot lokalnym mediom.Rejsy LO437 i LO438 z Warszawy do Barcelony zwykle są obsługiwane samolotami typu embraer 175 lub 190. Jednak wyjątkowo LOT zdecydował się wczoraj na wykorzystanie Dreamlinera. Ponieważ samolot był dużo wcześniej wprowadzony do systemu rezerwacyjnego, przewoźnik mógł dostosować poziom cen. 


W rejsie do Barcelony samolot był niemal pełen (w tym również w klasie biznes), natomiast w rejsie powrotnym na pokładzie podróżowały 139 osoby w klasie ekonomicznej i ok. 10 w biznes. LOT wykonuje w sezonie letnim jedno połączenie do Barcelony każdego dnia.

Wyjątkowe połączenia obsługiwał boeing 787-8 o znakach rejestracyjnych SP-LRC. 


Na lotnisku w Barcelonie samolot został powitany na stanowisku postojowym salutem wodnym lotniskowej straży pożarnej. 


Podczas oczekiwania na przylot samolotu na lotnisku w Barcelonie odbyła się konferencja prasowa oraz prezentacja linii dla lokalnych dziennikarzy i spotterów. 


Przed wejściem na pokład pasażerów dziennikarze mogli zwiedzić pokład LOT-owskiego Dreamlinera. Adrian Kubicki, rzecznik prasowy przewoźnika, oprowadził ich po klasie biznes, premium i ekonomicznej. W trakcie prezentacji Kubicki podkreślał zalety podróżowania przez hub LOT-u w Warszawie i opisywał produkt oferowany przez linię. 


Szczególnym zainteresowaniem katalońskich gości cieszył się kokpit - piloci z dużą cierpliwością odpowiadali na pytania dziennikarzy i wyjaśniali znaczenie poszczególnych przyrządów. 


Dużą ciekawość wzbudził system HUD, czyli przezroczysty wyświetlacz na wysokości oczu pilotów, wykorzystywany jako pomoc zwłaszcza w trakcie lądowania. 

W trakcie lotu powrotnego pasażerowie otrzymali posiłki takie same, jak na trasie długodystansowej. W ten sposób LOT chciał zademonstrować swój catering. Do tego w klasie ekonomicznej wyjątkowo serwowane były także alkohole.

W klasie biznes pasażerom zaserwowano na przystawkę carpaccio z wołowiny.


Jednym z dań głównych do wyboru był bardzo delikatny stek.


Z kolei na deser pasażerowie mogli skosztować m.in. doskonałego sernika z kawą. Na pokładzie Dreamlinerów załoga może przyrządzić kawę z ekspresu ciśnieniowego, dzięki czemu można delektować się bardzo dobrym espresso czy latte, a nie tylko kawą rozpuszczalną, jak w starszych modelach.


Przy doskonałych warunkach pogodowych lot przebiegał bardzo płynnie i bez turbulencji, a przelot do Warszawy trwał nieco krócej niż zaplanowano w rozkładzie. 

gość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie