LOT poleciał Dreamlinerem do Barcelony

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 kwietnia 2016 15:23
1 komentarz
LOT w piątek (29.04) po raz pierwszy wykonał rejs do Barcelony samolotem boeing 787-8 Dreamliner. Była to dobra okazja, by zaprezentować ten samolot lokalnym mediom.
Reklama

Rejsy LO437 i LO438 z Warszawy do Barcelony zwykle są obsługiwane samolotami typu embraer 175 lub 190. Jednak wyjątkowo LOT zdecydował się wczoraj na wykorzystanie Dreamlinera. Ponieważ samolot był dużo wcześniej wprowadzony do systemu rezerwacyjnego, przewoźnik mógł dostosować poziom cen.


W rejsie do Barcelony samolot był niemal pełen (w tym również w klasie biznes), natomiast w rejsie powrotnym na pokładzie podróżowały 139 osoby w klasie ekonomicznej i ok. 10 w biznes. LOT wykonuje w sezonie letnim jedno połączenie do Barcelony każdego dnia.

Wyjątkowe połączenia obsługiwał boeing 787-8 o znakach rejestracyjnych SP-LRC.


Na lotnisku w Barcelonie samolot został powitany na stanowisku postojowym salutem wodnym lotniskowej straży pożarnej.


Podczas oczekiwania na przylot samolotu na lotnisku w Barcelonie odbyła się konferencja prasowa oraz prezentacja linii dla lokalnych dziennikarzy i spotterów.


Przed wejściem na pokład pasażerów dziennikarze mogli zwiedzić pokład LOT-owskiego Dreamlinera. Adrian Kubicki, rzecznik prasowy przewoźnika, oprowadził ich po klasie biznes, premium i ekonomicznej. W trakcie prezentacji Kubicki podkreślał zalety podróżowania przez hub LOT-u w Warszawie i opisywał produkt oferowany przez linię.


Szczególnym zainteresowaniem katalońskich gości cieszył się kokpit - piloci z dużą cierpliwością odpowiadali na pytania dziennikarzy i wyjaśniali znaczenie poszczególnych przyrządów.


Dużą ciekawość wzbudził system HUD, czyli przezroczysty wyświetlacz na wysokości oczu pilotów, wykorzystywany jako pomoc zwłaszcza w trakcie lądowania.

W trakcie lotu powrotnego pasażerowie otrzymali posiłki takie same, jak na trasie długodystansowej. W ten sposób LOT chciał zademonstrować swój catering. Do tego w klasie ekonomicznej wyjątkowo serwowane były także alkohole.

W klasie biznes pasażerom zaserwowano na przystawkę carpaccio z wołowiny.


Jednym z dań głównych do wyboru był bardzo delikatny stek.


Z kolei na deser pasażerowie mogli skosztować m.in. doskonałego sernika z kawą. Na pokładzie Dreamlinerów załoga może przyrządzić kawę z ekspresu ciśnieniowego, dzięki czemu można delektować się bardzo dobrym espresso czy latte, a nie tylko kawą rozpuszczalną, jak w starszych modelach.


Przy doskonałych warunkach pogodowych lot przebiegał bardzo płynnie i bez turbulencji, a przelot do Warszawy trwał nieco krócej niż zaplanowano w rozkładzie.


Reklama

Ostatnie komentarze

gość_0f508 2016-09-08 23:28   
gość_0f508 - Profil gość_0f508
Leciałem tym lotem do Barcelony w klasie biznes. Dreamliner naprawdę fajny, a podróż ekonomicznie bardzo udana: za bilety dla 4 osób w klasie biznes zapłaciliśmy niecałe 2000 zł, a dostaliśmy ponad 6000 zł odszkodowania za ponad czterogodzinne opóźnienie.
W sumie długi weekend w Hiszpanii i Francji na koszt LOTu. Tak trzymać. :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama