Kraków: LOT wyprowadza się z Basztowej

Marek Stus - Profil Marek Stus
29 kwietnia 2016 08:03
5 komentarzy
Koniec znanego wszystkim mieszkańcom Krakowa biura Polskich Linii Lotniczych LOT przy Basztowej 15.
Reklama

Narodowy przewoźnik z końcem kwietnia br. wyprowadza się z lokalu, który zajmował nieprzerwanie od 1971 roku. Nowe biuro będzie działało przy ul. Stradomskiej 7. Rozpocznie pracę już w najbliższy poniedziałek (2.05).

Dotychczasowa siedziba LOT-u znajdowała się w zabytkowym Gmachu Feniksa wzniesionym przy Basztowej w latach 1931-1933 dla Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie "Feniks". To jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w centrum Krakowa, od wielu dekad nieodłącznie kojarzący się mieszkańcom miasta z polskimi liniami. Pod biurem LOT-u krakowianie zwykli umawiać się na randki, a pobliski przystanek komunikacji miejskiej wziął od niego swoją nazwę "Basztowa LOT".


Cztery lata temu biuro przy Basztowej, działające obecnie jako LOT Travel, przeszło gruntowny remont i modernizację. Niektóre elementy tego wystroju, w tym charakterystyczna niebieska wycinanka, będą obecne także w nowym lokalu na Stradomiu.

Nowa lokalizacja biura LOT Travel mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch głównych atrakcji turystycznych Krakowa - Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Kazimierza. Takie położenie nowego biura daje nam szansę na zainteresowanie ofertą LOT Travel tysięcy turystów codziennie przemieszczających się pomiędzy tymi niezwykłymi miejscami - mówi Marek Osada z Sugarfree Communications. Nowa siedziba mieści się na parterze odnowionej kamienicy przy ulicy Stradomskiej 7 i zajmuje podobną powierzchnię jak przy ulicy Basztowej. Na 90 m2 przewidzieliśmy 3 stanowiska obsługi, gdzie w komfortowych warunkach Klienci będą mogli zapoznać się z naszą ofertą, dokonać rezerwacji jednego z wielu pakietów turystycznych bądź skorzystać z porady naszych doradców - dodaje Osada.

For. M. Stus

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Affinitor 2016-05-06 21:02   
Affinitor - Profil Affinitor
Trochę szkoda, bo znika jeden z symboli w Krakowie. Poza tym MPK będzie musiało zmienić nazwę przystanku pewnie (choć z drugiej strony po poznańskim kinie Bałtyk śladu nie ma już od wielu lat, a tramwaje i autobusy nadal zatrzymują się przy Bałtyku...).
gość_182e5 2016-05-05 23:04   
gość_182e5 - Profil gość_182e5
gość_3d086 zresztą a nie z resztą :) pozdrawiam :)
gość_c86a8 2016-04-30 01:34   
gość_c86a8 - Profil gość_c86a8
Sprostowanie to nie LOT tylko Lottravel wynosi się z tej lokalizacji... To co mieściło się tak już od ponad roku nie było biurem LOT. Biura LOT są tylko na lotniskach redakcjo.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama