SAS korzysta z Amadeus Fare Families

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
27 kwietnia 2016 20:24
Linie SAS zaczęły udostępniać swoje "rodziny taryf" lotniczych za pośrednictwem rozwiązania Amadeus Fare Families. Dzięki niemu pasażerowie mogą błyskawicznie rezerwować przeloty i usługi dodatkowe oraz od razu otrzymują pełną informację o cenie.
Reklama
Z kolei linie lotnicze i biura podróży mogą lepiej dopasować ofertę i skuteczniej zachęcać do skorzystania z wyższej taryfy. Łącznie już 25 linii lotniczych zakończyło wdrażanie Amadeus Fare Families, a kolejne 10 zrobi to w najbliższym czasie.

Rezerwacja biletu lotniczego oraz usług dodatkowych, w tym np. wybór miejsca w samolocie, prośba o zwrot kosztów, wykupienie dodatkowego bagażu czy przestrzeni na nogi, nie powinna oznaczać dodatkowych 10 minut spędzonych przed ekranem komputera, żeby wybrać poszczególne opcje. Podróżujący mają też prawo wiedzieć, jaki będzie całkowity koszt usługi wcześniej niż dopiero na etapie płatności.

Dzięki rozwiązaniu Amadeus Fare Families, które pozwala grupować taryfy lotnicze o podobnych parametrach w "rodziny", pasażerowie SAS-u wybiorą dodatkowe usługi z zachowaniem pełnej przejrzystości cen. Linie wybrały narzędzie Amadeus, które pozwala dowolnie konfigurować taryfy oferowane pod marką SAS, tak aby zawierały takie opcje jak możliwość zmiany lub anulowania biletu czy wykupienie dodatkowego bagażu. Dzięki temu każda usługa będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb konkretnego pasażera.

- Naszą misją jest ułatwienie podróżowania osobom, które często latają ze Scandinavian Airlines. Jej elementem jest wprowadzenie przez SAS rozwiązania Amadeus Fare Families. Dzięki niemu możemy teraz usprawnić i uprościć proces sprzedaży, zwiększając satysfakcję zarówno biur podróży, jak i samych pasażerów - powiedział Tobias Jönsson, wiceprezes Scandinavian Airlines ds. zarządzania przychodami.

W przypadku rezerwacji w biurach podróży nowe taryfy będą dostępne za pośrednictwem Amadeus Fare Families jeszcze w kwietniu.

Dzięki Amadeus Fare Families biura podróży będą mogły lepiej dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta, a także łatwiej będzie im zachęcić pasażera do skorzystania z wyższej taryfy. Również menedżerowie zajmujący się rezerwacją podróży służbowych w firmach będą mieli dostęp do usługi za pośrednictwem platformy korporacyjnej Amadeus.

- Nasze Fare Families pozwalają liniom lotniczym upraszczać proces rezerwacji i sprzedaży, zarówno dla pasażerów jak i agentów turystycznych. Dodatkowo, dzięki udostępnieniu rodzin taryf w platformie sprzedażowej Amadeus linie mogą skuteczniej oferować podróżującym usługi dodatkowe - powiedział Decius Valmorbida, wiceprezes Amadeus ds. marketingu i dystrybucji.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy